У Феодосії реставрують фрески Генуезької фортеці

Комплекс Генуезької фортеці  –  історична частина Феодосії та привабливе місце відпочинку для туристів.

 

Відтак розмови про реставрацію фресок йдуть вже давно. Громадськість, як не намагалась зрушити цей процес з місця, однак розпочати ремонт фрескової частини фортеці вдалось лише із втручанням влади. За ініціативи народного депутата Юлії Льовочкіної на початку липня в Храмі Дмитра Солунського була проведена експертиза. За її результатами  до Феодосії приїхали відомі реставратори Анатолій Остапчук та Віктор Мінько. Їхній досвід вимірюється відновлювальними роботами у Софії Київській, Бахчисараї та реставрацією вірменського храму в Ялті.
Юрій Коренюк, мистецтвознавець
Мы видим, что произошел обвал с той стороны, а вот эти вот участки, что внизу –  они тоже проблемные.
У 60-тих роках 20-го століття в храмі вже працювали реставратори. Однак минуло багато часу і святиня знов потребує втручання фахівців.
Анатолій Остапчук , реставратор
вот тут уже немножко поотваливалось, вот местами, отслоилось сено от стены  -уже провалы. То есть слой фресковый тоненький и она отошла от стены. Кто-то тут нажал и оно отвалилось. Поэтому вот это место находиться в аварийном состоянии. Очень отслоилось. Так что нужно все это укреплять
Після детального дослідження об’єкта з’ясувалось  – проблем набагато більше, аніж здається на перший погляд.
Юлія Льовочкіна, народний депутат України
Сами реставраторы дают ему очень четкую оценку. Они говорят, что все можно сделать быстро и эффективно и все это в наших руках, просто надо всем вместо собраться и немножко потрудиться, как мы говорим всегда. Поэтому мы копнув в проблему фресок, услышали, что есть еще и архитектурные сложности. Я думаю, что будем работать тогда еще и  с соответствующим министерством, которое отвечает как раз за архитектурную часть. И такими общими усилиями, я уверенна, что дело доведем до конца. Раз мы его уже начали, мы не можем остановиться на полпути.
Реставрація –  процес не на один сезон. Утім, за ініціативи Юлії Льовочкіної, вже на початку жовтня  Феодосія чекає на експертів, реставраторів та мистецтвознавців. Зокрема і представників ЮНЕСКО. Усі вони візьмуть участь у міжнародній конференції, де обговорять внесення комплексу фортеці до списку об’єктів, що їх охороняє ця міжнародна організація.

 

За матеріалами УТР