У День Росії біля консульства Російської Федерації у Харкові провели акцію-протест

Макет карти України, облитий червоною фарбою і фото загиблих, взятих в полон російських вояків та їхніх генералів на стенді біля Генерального консульства Росії в Харкові у День Росіі. Сьогодні представники громадської організації “Східний Корпус” провели акцію, під час якої висловили протест проти політики Росії щодо України, а також проти окупації Криму і війни на Донбасі.

 

акция

Уже зранку Генконсульство Росії в Харкові – під посиленою охороною. Воно було оточене бійцями Національної гвардії та представниками поліції. Неподалік були припарковані автобуси із силовиками. По другий бік вулиці зібралися близько півсотні членів Громадської організації “Східний корпус”, хоча заздалегідь, як повідомили у поліції, заявок на проведення акцій під стінами консульства ніхто не подавав. На виїзді з консульства молоді люди поклали макет карти України і в місці розташування Криму та окупованого Донбасу облили його червоною фарбою.

Антон Цебро, представник ГО “Східний корпус” у м. Харкові

И сегодня праздник России будет праздноваться на Донбассе. И все вы знаете, что мы имеем там. Еще 3 года назад мы начали бороться, с тем чтобы Харьков оставался украинским. И мы его отстояли. И сегодня мы здесь, чтоб показать пророссийским силам и сепаратистски настроенным людям, что Харьков был и остался украинским.

На інформаційному стенді біля консульства громадські активісти наклеїли копії світлин та інформацію про громадян Росії, які брали участь у збройному конфлікті на Сході України та були вбиті чи то взяті в полон. Це зокрема, капітан Єрофеєв та сержант Александров, затримані в Луганській області, російські генерали, які брали і беруть участь у формуванні підрозділів та організовують бойові дії російсько-окупаційних військ на захоплених українських територіях. Ця інформація не для працівників консульства, а для тих, хто ще вірить пропаганді, говорять учасники акції. Мовляв, подібна робота проводиться і в соцмережах. Як з українськими, так і російськими громадянами.

Костянтин Немічев, представник ГО “Східний корпус”

Люди у нас уже в основном понимают, что война им не нужна, что Путин их обманул. И они уже ничего не добились. Поэтому в основном люди ближе к Украине. Они понимают, что они в этой стране родились, и им здесь жить. Россия – зависима, на нее ставят санкции. Гражданам России это не доносится, а главы понимают, что им это тяжело, но они дальше продолжают, и таким образом они угнетают своих граждан.

Представники Східного корпусу висловлювали обурення посиленою охороною консульства Росії під час мирної акції. Тим часом перехожі, які випадково стали свідками її проведення, схвально відгукувалися про роботу посилених нарядів силовиків.

Я очень далек от политики, очень далек от политики. Я ничего Вам не могу сказать по этому поводу. – Одобряете то, что охраняется консульство? – Да, конечно одобряю: чтоб не было никаких провокаций.

Більшість харків’ян у День Росії не побажали говорити на тему українсько-російських відносин та політики сусідньої держави.

Спасибо, мы спешим на работу.

Так чи інакше, причиною агресії та негативу стосовно України з боку росіян харків’яни вважають недостатню кількість правдивої інформації. І згадують, що така ж ситуація була і в Україні за часів СРСР, але стосовно країн Заходу. Тому задля альтернативної інформації слухали заборонене радіо “Свобода”, згадує пенсіонер Володимир Борисович.

Володимир Борисович, пенсіонер

Мы его слушали. Но Вы – вряд ли, вы молодые, но мы слушали. И голова на плечах осталась.

Вчора розпочався безвіз із Європою, і це ставить руба питання про візовий режим із Росією, кажуть харків’яни.

Володимир Борисович, пенсіонер

Если рассматривать вчерашний вопрос по телевидению, надо ли вводить визу, я думаю, что все-таки надо. Поскольку наши границы с Европой открыты, а с Россией вообще открыты, то я думаю, могут осуществляться акции, которые не к лицу Украине. Теми людьми, которые проникнут через эту границу.

Однак питання візового режиму з Росією навряд чи розв”яже всі питання безпеки, певні харків’яни. Потрібна перш за все відповідальна робота правоохоронців та військових, а ще – якісне патріотичне виховання у школах.

Світлана Маренич