У центрі Харкові працювала нарколабораторія, що поставляла метамфетамін до Європи та США (фото, відео)

У Харкові затримали 30-річного чоловіка, який переховувався від слідства та налагодив роботу лабораторії з метамфетаміну високої якості.

нарко19мая1

Свій товар чоловік реалізовував контрабандним шляхом до таких країн як США, Німеччина, Швейцарія, Японія, Австралія, Польща, Великобританія, Греція.

За інформацією Держприкордонслужби, наркоділка затримали офіцери-прикордонники спільно з представниками прокуратури Одеської області та Національної поліції України.

Нарколабораторія була обладнана в одній із квартир багатоповерхівки у центрі Харкова. Під час обшуку правоохоронцізнайшли близько 60 гр готової продукції, що була  розфасована для відправки закордонним замовникам. Також в приміщенні виявлено 20 л прекурсорів для виготовлення наркотиків, велика кількість хімічного устаткування, фасувальна апаратура, спеціальні почтові конверти для пакування посилок.

Потужності нарколабораторії дозволяли виробляти щомісячно до 500 грметамфетаміну (5 тис. доз), що на «чорному ринку» оцінюється близько у 750 тис.грн.

Чоловік, що організував роботу кримінальної лабораторії,  хімік за освітою, вже затримувався офіцерами оперативного підрозділу Південного регіонального управління Держприкордонслужби у червні 2016 року. Тоді злочинців затримали в рамках спільно проведеної операції разом з правоохоронцями України, Німеччини та  інших країн ЄС.

Він та його поплічники організували в Одесі нарколабораторію, де виготовляли ідентичні наркотики та продавали їх в Україні та за кордоном. Банду заарештували, але згодом запобіжна міра суддею Приморського суду міста Одеси була змінена на грошову заставу. Після внесення застави підозрюваний зник.  У Харкові він жив за підробними документами.

Контакти між постачальником та замовниками було налагоджено в Інтернет-мережі «Даркнет» («Darknet») (приватна мережа, яка дозволяє встановлювати контакт між довіреними особами). В Україні наркотики розповсюджувались методом закладок з наданням відповідних GPC-координат замовнику.

Нині наркоділка затримали та доставили для проведення слідчих дій до Одеси.

Покарання, передбачене законодавством України за подібні злочини, до 12 років неволі.