У Богодухівській опорній школі провели капремонт та встановили сучасні кабінети природничих наук

Цьогоріч у 2-х школах Богодухівського району замінили покрівлі та провели капітальне оновлення. За останні 2 роки в навчальних закладах Богодухівщини замінили більше 1 тис. вікон. Щоб підвозити учнів до шкіл району, купили 6 шкільних автобусів.

нові кабінети

Так, коштом облбюджету цього року замінили покрівлю в Богодухівській  ЗОШ №2, – повідомили в ХОДА.

«За два роки нам вдалося повністю замінити вікна на енергозберігаючі, а цього року – ще й частково замінити систему опалення в початковій школі», – розповіла директор школи Тамара Ємельяненко.

Також школа отримала нові меблі для початкових класів. Оскільки заклад бере участь у пілотному проекті впровадження нових стандартів навчання, перші класи були відповідно обладнані – в них облаштовані ігрові зони, оновлено матеріальну базу, встановлено мультимедійне обладнання.

Мультимедійне обладнання та меблі заклад отримав і для облаштування сучасних кабінетів фізики, хімії та біології. Ще один кабінет фізики тут було обладнано торік за кошти обласного бюджету.

За словами вчителів, нові класи значно полегшують роботу педагогів, а головне – викликають в учнів інтерес до предметів.

«Завдяки мультимедійному обладнанню, діти відразу бачать результат у будь-яких дослідах. Це скорочує час, який вчитель витрачає на пояснення. Програма, якою ми користуємося, може працювати на смартфонах. Тобто діти можуть завантажити її та працювати разом із вчителем на своїх гаджетах. Усе це викликає цікавість і бажання навчатися», – говорить вчитель фізики Тетяна Остахова.

Ремонти та оновлення техніки були проведені також у Богодухівському ліцеї №3.

«Декілька років ми мали проблеми з покрівлею – дах протікав. Цього року з обласного бюджету було виділені кошти на ремонт покрівлі.  Також ми утеплили дах. У минулому році за кошти державного, обласного та районного бюджетів ми повністю замінили вікна на енергозберігаючі. Тепер взимку діти навчатимуться у теплі, а ми зможемо економити кошти на опаленні», – розповіла директор ліцею Ольга Рубаник.

Також у ліцеї відремонтували водопровідну та каналізаційну системи, а до нового навчального року закупили техніку для харчоблоку – електричну плиту та морозильну камеру. Для котельні придбали два енергозберігаючі котли.

Комп’ютерну техніку в ліцеї №3 також оновлюють: до нового навчального року заклад отримав 11 комп’ютерів.

За словами голови Богодухівської РДА Володимира Шарова, загалом в цьому році школи району отримали 70 нових ноутбуків, 23 комп’ютери, 4 мультимедійні установки.

Довідково:

У 2017 році капітальні ремонти були проведені в 170 школах Харківщини – це вдвічі більше, ніж торік. У рамках обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2014-2018 роки у 2017 році з обласного бюджету було виділено кошти на оснащення сучасним обладнанням 104 навчальних кабінетів хімії, біології, фізики, географії та математики та меблями для них. З державного бюджету виділено кошти для придбання 52 кабінетів фізики, хімії, біології для опорних закладів. Також у 2017 році планується збільшити автопарк шкільних автобусів області на 17 одиниць.