У Балаклії завершили капремонт багатоповерхівок, що постраждали від вибухів на арсеналі

Останні дані щодо відновлювальних робіт у Балакійському районі озвучила сьогодні, 19-го травня, губернатор Харківщини Юлія Світлична.

Балаклія0012

 

За її словами, вже відновили 46 тис.кв. м пошкоджених покрівель – це 98 % від запланованого; замінили 7,3 тисячі вікон із запланованих 7,5 (тобто 97%); встановили 280 дверей (біля половини з того, що необхідно зробити). Також уже завершено капітальний ремонт 5-ти багатоповерхових будинків – там посилили стіни й фундаменти, замінили вікна та двері. Капітально відремонтували 5  квартир у багатоквартирному будинку, які повністю вигоріли внаслідок пожежі.

Роботи тривають і в приватному секторі.

«Ініційовано питання щодо виділення з обласного бюджету 30 млн грн, щоб профінансувати ту роботу, яка наразі ведеться щодо відновлення приватного сектора, а також для надання матеріальної допомоги мешканцям Балаклії. На сьогодні ми приймаємо та прораховуємо заявки від місцевого населення. З районного та міського бюджетів також планується виділити кошти в розмірі до 10 млн грн. Буде залучено й спонсорські кошти. Таким чином, за нашими розрахунками, ми покриємо потреби місцевого населення. Якщо буде потреба, будемо дивитися на можливості обласного бюджету та виділяти додаткові кошти», – сказала Юлія Світлична.

За рахунок благодійної допомоги в приватному секторі вже відремонтували 4,2 тис. кв. м покрівель (92% від запланованого), замінили 3,4 тис. кв. м вікон (52%), провели різні відновлювальні роботи в 170 будинках з 228, які було пошкоджено.

Своєю чергою, віце-прем’єр Геннадій Зубко, який приїздив сьогодні до Балаклії, повідомив, що з держбюджету на відновлювальні роботи та розмінування в Балаклії виділили 120 млн грн.

«Зараз додатково виділено 45 мільйонів, щоб врегулювати житлову потребу мешканців міста Балаклія, які постраждали найбільше», – сказав Зубко.

Нагадаємо, вибухи на Балаклійському арсеналі, найбільшому в Україні, почали лунати вночі 23-го березня.