У 82-й гімназії відкрили меморіальну дошку на честь майора Сергія Лобова, який загинув в АТО (відео)

Він мав одружитись, але пішов на бойове завдання і не повернувся. Меморіальну дошку на честь майора 74-го окремого розвідувального батальйону Сергія Лобова встановили на фасаді 82-ї харківської гімназії. Тут він навчався з 1994-го по 2005-й рік. 28-річний харків’янин Сергій Лобов командував ротою 74-го окремого розвідувального батальйону. Він загинув 18-го червня 2016-го року в районі селища Луганського Донецької області.

лобов

Він завжди ішов попереду і показував, як слід працювати під час виконання завдання, – так говорять про майора розвідувального батальйону Сергія Лобова товариші по службі.

Олександр Бабич, товариш по службі

Сергей имел позывной пиранья, был таким же колючим и зубастым. Все приказы его выполнялись беспрекословно. Он был жестким, но справедливым.

У червняі 2016-го року в районі селища Луганського Донецької області командир роти глибинної розвідки Сергій Лобов зупинив основну групу солдат, що встановлювала апаратуру для прослуховування, і з 2-ма бійцями пройшов ще 50 м уздовж лінії розмежування, – ішлося під час церемонії вшанування пам’яті. Бійці натрапили на розтяжку, що йшла до протипіхотної стрибаючої міни. Майор Лобов отримав поранення в голову та був ще при тямі, коли на місце прибігли інші учасники розвідгрупи. Проте до шпиталю його живим не довезли.

Тігран Сагателян, учень 10 класу

Насколько я слышал как о нем товарищи отзывались, он майор, и он не должен был вести перед собой команду. Я насколько слышал, я не знал этого человека- думаю, это великий человек.

Меморіальну дошка майору Сергію Лобову встановили на фасаді 82-ї харківської гімназії, де він вчився. Сергій Порощай, учитель предмету “Захист Вітчизни”  розповів, що познайомився з Сергієм Лобовим 2005-го року, коли той закінчив гімназію та вступив в Інститут танкових військ. З його слів, на Сергія звернули увагу в СБУ, бо він виявив талант розвідника-аналітика. І він міг не йти на те завдання, проте не залишив товаришів. А в загибелі членів розвідгрупи є обставини, що говорять про ретельну підготовку до її ліквідації .

Сергій Порощай, учитель предмету “Захист Вітчизни”

Я вважаю, що цю розвідгрупу десь відстежували, тому що не могли: звичайну розтяжку, я вам, як військова людина скажу, ставлять гранати, а тут поставили міну. Міну направленої дії. І захиститися від неї навіть фахівець, в якого надздібності, він не зміг би захиститися.

Дружелюбний, старанний та дисциплінований, – так говорять про Сергія вчителі та класний керівник.

Інна Реброва, класний керівник Сергія з 5-11 клас

С товарищами он был хорошим, надежным товарищем. Еще с 10 класса он знал, что будет военным, он себя готовил. У нас был предмета “Захист Вітчизни” Олег Александрович , он ходил к нему на кружок, он готовил себя физически, морально.

Катерина Лобова, мати Сергія

Сережка он честный был, справедливый. Я с первого дня одна его воспитывала. Настолько аккуратный. Всегда маме говорил он только правду.

Дружили з першого класу , він був близькою душею , -розповів друг Сергія Роман Вакуленко. .

Роман Вакуленко, друг Сергія Лобова

Действительно, редко в жизни встречаются люди, которые насколько близки. И потеря его была серьезным ударом. Он был настоящим мужчиной, офицеров. И я надеюсь, эта табличка, которую открыли, станет хорошим примером для молодых ребят. Каким нужно вырастать мужчиной.

За мужність і героїзм, виявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілості України, Сергій Лобов нагороджений посмертно орденом Богдана Хмельницького III ступеня. У героя залишився син, якому у листопаді виповнюється один рік.

Світлана Маренич