Тихе, проте небезпечне полювання

У Харківській області почастішали випадки отруєнь дикорослими грибами. З початку липня зареєстровано 11 осіб, які госпіталізовані до лікарень з діагнозами „Отруєння грибами”, серед них 3 підлітків, – повідомляє сайт обласної санепідстанції. За даними обл. СЕС, ще 5 осіб проходять обстеження та лікування в токсикологічному відділенні Харківської міської лікарні №17 з підозрою на отруєння грибами. Для порівняння, у минулому році за аналогічний період зареєстровано 6 осіб, які отруїлись грибами. Тож  цьогоріч погодні умови виявились більш сприятливими для появи різноманітних дикорослих грибів.

Постраждалі мешканці м.Люботина, Боровського, Вовчанського, Дергачівського, Ізюмського, Лозівського, Харківського районів збирали гриби в лісах та біля своїх осель (сироїжки, зонтики, рядовки, опеньки, печериці та інші). Стан постраждалих оцінений лікарями як важкий або середньої важкості, домінуючі симптоми отруєнь: слабкість, головний біль, запаморочення, болі в животі, блювота, діарея.

У зв’язку з ускладненою ситуацією щодо отруєнь грибами санлікарі нагадують про небезпечність вживання дикорослих грибів, оскільки висока імовірність отруєнь від несправжніх їстівних грибів, зостережуємо від збирання їх біля автомобільних шляхів, звалищ, АЗС, цвинтарів та промислових підприємств, а також від придбання дикорослих грибів на стихійних ринках.

У  разі погіршення самопочуття після вживання грибів санітарні лікарі  радять  негайно звернутись до лікувального закладу для своєчасного надання медичної допомоги. Приймати будь-які ліки та їжу, а тим більше алкогольні напої за­бороняється, так як це може прискорити всмоктування грибної отрути в  кишечнику. Припустимим є промивання шлунку та вживання великої кількості рідини (чай, компот, вода).

Опубліковано: Світлана  Маренич