"Твій улюблений Харків" – у Харкові відбувся перший фестиваль графіті (відео)

Перший радянський мікроавтобус, Дзеркальний Струмінь та Держпром як символи Харкова у стилі графіті. У Саду Шевченка відбувся перший графіті-фестиваль “Твій улюблений Харків”. Як кажуть організатори, всі роботи молоді митці присвятять міським пам’ятникам та пейзажам.

 

Для художників графіті у Саду Шевченка облаштували спеціальні стенди. Основу для малюнків допомагали накладати хлопці з молодіжних організацій. Найкращий пам’ятник Харкову створили конструктори авто, певен художник графіті Аклі. Цей мікроавтобус навіть знімали у фільмі “Кавказька полонянка”, знає художник.

AKLI

В 1964 году сделали первый микроавтобус в СССР в Харькове, харьковским ХАДИ, харьковскими изобретателями, сто штук где- то. Самый популярный раритет.

В основі рисунка- шрифт, але робота присвячена Держпрому, кажуть художники Данило та Олексій. Його фото допоможе передати пам’ятку архітектури достовірно, наскільки дозволяє графіті.

Данило(MES)

Нет , это все-таки граффити. Оно должно идти от души – фристайлом – свободным стилем. Просто импровизация. Это ж граффити.

Дівчата та хлопці, що милувалися роботою, зізнаються, що їх захоплюють лінії та контури, що їх вимальовують художники. Молодь скаржиться: мовляв у Харкові є чимало талановитих, але невідомих графітчиків, але їх роботи знищують комунальники та бізнесмени, далекі від розуміння молодіжного мистецтва, яке шанують за кордоном.

Рита, студентка

На Одесской был целый забор. Но его убрали , непонятно почему.

Студенти мріють побачити майданчик для графіті в центрі Харкова. Організатори фесту закликають молодь малювати тільки в спеціально відведених для цього місцях. Журналістам обіцяють, що вони нарешті з’являться.

Костянтин Подгорний, начальник управління у справах сім’ї та молоді

Мы сейчас продумываем создание постоянной площадки для граффитчиков, и на ней каждый, кто занимается этим альтернативным видом искусства, сможет показать свое творчество.

Льоша (STi X)

Тогда это должно быть огромное место, как в Киеве на набережной – она очень большая. Удобно, можно и продакшн граффити рисовать, и просто так порисовать. У нас мест нету. Можно самому найти, но они тоже не считаются легальными.

А поки що графітники сперечаются, чи є все-таки місця, де можна помалювати в улюбленому стилі.

Данило (MES)

Легальные – на Новоселовке и в скайп – парке. Больше у нас нету мест. Нас гонят милиционеры, товарищи милиционеры.

Любитель графіті Олексій зізнався, що малює поки що не збудований у Харкові пам’ятник.

Олексій, любитель графіті

Я пытаюсь нарисовать памятник искусству. Искусству человека творчества. Просто граффити – это самовыражение.

Валентин Однов’юн, суддя

Многие из участников отлично рисуют портреты, реализм, так что не проблема удивить вас будет.

Кращі роботи харківського фесту уже цієї суботи представлять у столиці, на загальноукраїнському “Графіті- фестивалі”.

 

Світлана Маренич