Тринадцять років, віддані Харківщині. У день місцевого самоврядування в області вшанували пам'ять Олександра Масельського, якого називають народним губернатором. (відео)

Серед заходів, присвячених вшануванню його пам’яті , – у місті Валки, – нагородження переможців та дипломантів п’ятого обласного конкурсу імені Олександра Масельського на кращий літературний твір.

Сьомого грудня Олександру Масельському виповнилося б сімдесят п’ять. Його пам’ять вшанували покладанням квітів до меморіальних дощок на будівлі Держпрому та на будинку, де він мешкав. Вiн пішов дуже рано, – кажуть рідні та друзі, які прийшли пам’ятного дня до його могили. Людмила Петрівна, вдова друга Олександра Масельського, Миколи Гібадулова, який був керівником служби безпеки області, згадує роки їхньої співпраці.

Людмила Гібадулова, удова друга Олександра Масельського

Приходил поздно ночью и говорил: насколько человек с доброй душой, насколько он сам трудолюбивый. Трудоголик был, и меня вдохновлял, подстегивал. Настолько было легко с ним. И в то же время своеобразный был Александр Степанович.

Він не забував про Слобожанщину, навіть коли працював у столиці, – каже голова облради Сергій Чернов. До думки Олександра Масельського прислухалися, і рішення приймались на користь Харківщини.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради

Самое главное, то наследие, кадровый потенциал, те ученики, которых он оставил, они и сегодня работают в Харьковской области.

Іван Перепеляк, голова Харківської обласної організації Національної спілки письменників України

Він любив українську пісню, поезію він любив, українське слово. Це був, коли подивитися на відстані- це був чоловік дивовижний. Великий був патріот, шанувавльник мистецтва.

У день народження народного губернатора у Валківському ліцеї відбулося підбиття підсумків обласного конкурсу імені Олександра Масельського на кращий літературний твір. Переможці у номінаціях «Поезія», «Драматургія», «Проза» та «Публіцистика» дістали почесні відзнаки та грошові премії. Дипломанти та учні шкіл, які взяли участь у конкурсі, нагороджені заохочувальними подарунками.
Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради

Саме цей конкурс стане місточком між першою творчою спробою і місточком у бурхливе життя і в подальші творчі успіхи.

Також у цей день в районах області відбулись урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування. У Красноградському районі керівники обласної та районної рад і райдержадміністрації вручили нагороди кращим працівникам місцевого самоврядування.

Світлана Маренич

httpv://youtu.be/hiKHInZvaTU