Третина вимушених переселенців, які знайшли прихисток на Харківщині, мають власні ресурси і не потребують матеріальної допомоги

В Харківській області офіційно зареєстровано майже 200 тис. внутрішньо переміщених осіб, а фактично їх більше 300 тис. Про це  губернатор Харківщини Ігор Райнін розповів  колегам з Баварського Ландтагу.

Ігор Райнін нагадав, що наш регіон прийняв найбільшу кількість переселенців серед усіх областей України – 10% від загальної чисельності.

«У нас налагоджена чітка система роботи з вимушеними переселенцями. Створено гарячу лінію, яка працює за номером «112». Зателефонувавши за цим номером і пройшовши певну процедуру реєстрації, переміщені особи отримують повну інформаційну підтримку і допомогу соціальних служб», – сказав Райнін.

За його словами, нині третина переселенців мають власні ресурси і не потребують матеріальної допомоги. Натомість, наявність внутрішньо переміщених осіб впливає на життя регіону, створюючи додаткове навантаження на медичні установи, школи, дитячі садки.

«У цілому Харківська область прийняла на себе велике фінансове навантаження, пов’язане з переселенцями. На початку року ми пропонували розподілити кошти державного бюджету, які передбачалися для Донецької та Луганської областей, між регіонами відповідно до кількості переселенців, яких вони прийняли. Наші пропозиції підтримали лише частково. І сьогодні сума, якої Харківській області не вистачає на підтримку переселенців, становить близько 300 млн грн. Ці витрати взяли на себе обласний та місцеві бюджети», – розповів голова ХОДА.

Він також повідомив, що звернувся до Кабміну з пропозицією компенсувати цю різницю в 2016-му році, передбачивши вказану суму у державному бюджеті у якості субвенцій для медицини та освіти регіону. Кабмін, за словами Ігоря Райніна, цю пропозицію підтримав.

«Незважаючи на фінансові труднощі, ми будемо допомагати людям стільки, скільки буде потрібно, – підкреслив голова обласної адміністрації. – Ми знаємо, що вони хочуть повернутися додому, принаймні, ті з них, чиї будинки залишилися цілими. Ми будемо робити все можливе, щоб військовий конфлікт закінчився, і на Донбас повернулися мир і порядок. Люди обов’язково отримають можливість повернутися додому. Ті, чиї будинки зруйнували терористи, отримуватимуть допомогу і підтримку, поки їх не забезпечать новим житлом».

Президент Баварського Ландтагу Барбара Штам високо оцінила організацію роботи з внутрішньо переміщеними особами в Харківській області.

«300 тисяч переселенців – це величезна кількість людей, які потребують допомоги. Ми можемо оцінити реальні масштаби навантаження на регіон, оскільки також зіткнулися з проблемою біженців. Тому можна тільки захоплюватися тим, як вам вдається справлятися з таким навантаженням і підтримувати людей в біді, в якій вони опинилися», – підкреслила Барбара Штам.