Трансплантологи зібрались у Харкові на з'їзд

Трансплантологія – як єдинй спосіб порятунку життя. Вперше подібну операцію в світі провели саме на Харківщині, це було у тридцятих роках минулого століття. Про сьогодення транплантології в Україні йшлось під час п’ятого з’їзду трансплантологів України.

 

Розвиткові транспланталогії в Україні, передусім, заважають кілька чинників – недосконалість законодавства, ментальність суспільства та брак грошей з держбюджету. Такого висновку дійшли медики під час міжнарордного з’їзду трансплантологів. Наразі, харківські медики у галузі трансплантології – у всеукраїнських лідерах. За останні два роки в Харкові зробили три десятки операцій із пересадки нирки. Усі – на базі обласного клінічного центру урології та нефрології.

Володимир Лісовий, ректор медуніверситету

На сегодняшний день у нас проведено больше 20 таких операций, приближаемся к 30-ти. Кроме того, это те, которые проведены у нас, но мы готовим пациентов к трансплантации в другие центры, поэтому у нас на сегодняшний день более 50 пациентов под наблюдением, которым выполнена трансплантация не полько почек. У нас есть пациенты, которым выполнена трансплантация сердца.

Валентина Гальченко розповідає, звичайна ангіна викликала ускладнення на нирки у сина. Жінка погодилась на операцію заради порятунку дитини.

Валентина Гальченко, донор

Мне не было страшно, потому что это жизнь моего сына. Когда мама или папа отдают почку, то думаешь, чтобы у него было все нормально.
И поэтому я ничего не боялась.

Наразі, в Україні, найчастіше, пересаджують внутрішні органи від живих донорів. Така тенденція, кажуть трансплантологи, суперечить світовій статистиці.

Олександр Ніконенко, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності “Трансплантологія”

Примерно 10-15% в мире – это трансплантация от родственников. В основном – это трупная трансплантация. Люди, которые погибают в автомобильных катастровах, которые погибают от заболеваний головного мозга. У них можно забрать и сердце, и печень, и легкие, и поджелудочную железу. И выполнить трансплантацию, тем самым спасая.

Бути донором – не вирок, переконують лікарі. Столичні медики розповідають, після операції навіть дітей народжувати можна.

Олег Котенко, голова Асоціації трансплантологів України

Из 94 трансплантаций, 94 доноров – 3 донора – женщины. Они родили после донирования части печени, родили детей. Есть такое мнение, бытует среди людей: “Так один инвалид, а после донирования – два будет”. Такого у нас не происходит.

За словами медиків, щорічно в Україні більше як сімнадцять тисяч людей потребують трансплантації органів. Зазвичай, вона дорівнює збереженню життя.

Олена Рижова