Товарообіг між Україною та Індією минулоріч сягнув рекордної позначки

Віктор Янукович з офіційним візитом в Індії. У  Нью-Делі відбулась  церемонія зустрічі Президента України Віктора Януковича, Президента Республіки Індія Пранаба Мукерджі та Прем’єр-міністра Індії Манмохана Сінгха.

На площі перед Палацом «Раштрапаті Бхаван» у виконанні військового оркестру прозвучали Гімни України та Індії. Глава Української держави обійшов стрій воїнів Почесної варти. Церемонія завершилася представленням офіційних делегацій.

Віктор Янукович вшанував пам’ять лідера національно-визвольного руху Індії Махатми Ганді, поклавши квіти до  Меморіалу «Радж Гхат» Меморіал  вважається одним із найсвятіших місць сучасної Індії.

Під час перемовин офіційних делегацій  відзначили значне збільшення двостороннього товарообігу, що минулоріч  сягнув рекордної позначки за всю історію існування українсько-індійських відносин – близько трьох мільярдів доларів. Водночас, обговорили найбільш перспективні напрямки співпраці. Йдеться про енергетику , металургію та   хімічну промисловість. За потенційно успішні назвали також спільні проекти у зведенні інфраструктури, у сільському господарстві,  фармацевтиці та готельному  бізнесі. В офіційній заяві за результатами перемовин Віктор Янукович наголосив – прийняті  доленосні рішення про переведення дружніх відносин між державами у нову, більш ефективну та прагматичну площину «всеохоплюючого партнерства».