Театральний Харків сьогодні попрощався з Олександром Барсегяном (відео)

Унікаліні та незамінні люди все-таки є. Сьогодні харків’яни прощалися з головним режисером – директором театру імені Пушкіна, народним артистом України Олександром Барсегяном. Як кажуть актори театру та учні, з його смертю піде ціла епоха розвитку театру в Харкові.

 

Біля театру імені Пушкіна – море шанувальників з квітами. Та вони прийшли не на виставу. А попрощатися з улюбленим режисером. Сьомого вересня пішов із життя керівник театру та митець, якого вони вважають незамінним.

Анатолій Лобанов, заслужений артист України

Он создал этот театр после пожара. После 25 лет- четверти века, руководил театром в немыслимых условиях. Он сохранил все традиции, приумножил традиции, и сейчас труппа успешна.

 

Студенти-режисери, у яких викладав Олександр Барсегян, кажуть, до останнього сподівалися, що вчитель вийде з лікарні, хотіли, щоб повернувся. Найкращими уроками були репетиції та прем’єри в театрі Пушкіна, а також бесіди студентів з режисером та художнім керівником. Про те, як саме перетворити режисерський задум у повноцінну успішну виставу.

Лола Гайнутдинова, студентка 4 курсу Університету мистецтв ім. Котляревського

Он точно знал, какого цвета на актрисе должен быть шарф. Как угол стула должен стоять на заднем плане. Человек был, который держал весь спектакль, всю постановку. Он контролировал каждую деталь – это поражало.

Вадим Мулерман, народний артист Росії, заслужений артист України

Привлекал молодых режиссеров, то есть он, несмотря на то, что был в возрасте, был современным режиссером и человеком.

Колишня працівниця театру музичної комедії Людмила Кардаш вважає Олександра Барсегяна режисером світового рівня. З її слів, музичні вистави, поставлені в музкомедії Олександром Барсегяном, завжди завойовували серця глядачів.

Людмила Кардаш, колишний ст. касир Харківського театру музичної комедії

Он у нас ставил “Тетку Чарли”, то, что в “Здравствуйте, я Ваша тетя” Калягин изображал. Репетиции начинались в Бердянске, мы были на гастролях. Он молодой, веселый, я не могу его представить по- другому.

Віддане служіння Олександра Барсегяна класичному мистецтву високо цінують і харківські шанувальники театрального мистецтва. На їхню думку, без знання класики неможливо уявити сучасну культурну людину, а для молодих режисерів класичні вистави, які творив Олександр Барсегян, стали тим фундаментом, на якому зростає експериментальний театр у Харкові.

Наталія Негода, театралка

Когда я “Гамлета” смотрела тут и современного “Гамлета”, понимаете – есть разница. Я не могу никого осуждать, но мне нравится классика.

 

Олександр Барсегян очолював театр імені Пушкіна тридцять шість років. Актори кажуть, що їм дуже пощастило працювати з ним, бо так організовувати і тримати все на плечах, як це вмів Олександр Барсегян, по силах далеко не кожному.

 

Світлана Маренич

httpv://youtu.be/6yAezyPTJM0