Те, що не кожен день побачиш на вулиці, – виставка ретроавтівок на площі Свободи до дня Захисника Вітчизни

 

Аби і свій скарб показати, і приємність іншим  зробити, колекціонери автівок радянських часів повиставляли свої скарби на колесах просто неба в центрі Харкова.

Леся Кочержук, кореспондент

Коли вони з’являються на вулицях міста, всі дивляться їм услід. Ними захоплюються, ними милуються. Це ретро автомобілі. Скільки б не оновлювалися марки авто, а карети у стилі ретро залишаться назавжди класикою.

Раритетні автомобілі просто неба. Машини, на яких здобували перемогу у Великій Вітчизняній. Деякі з них були власністю найвпливовіших керамничів Радянського Союзу. Тепер їхні колеса торкаються асфальту тільки на свята.

Олександр Осетров, президент Харківського технічного клубу “Самохід”

Это все машины, которые постоянно участвуют в данных мероприятиях. Мы знаем о том, что мы не должны подвести граждан, должна техника пройти вся, по-этому сегодня выехала только та, которая не может подвести нас в дороге, все-таки не боевые условия.

Аби така автівка працювала як “годинник” – потрібен кваліфікований догляд, терпіння, а найголовніше – пристрасть до автомобілів. Ось така Емка, або так званий ГАЗ ем один, тридцять восьмого року випуску, вже десять років належить батьку Дениса. Проте, каже хлопець, така забава – задоволення не з дешевих. Залізна пенсіонерка  їсть тридцять літрів бензину на сотню кілометрів. Проте залишається у лавах найпопулярніших марок серед колекціонерів.

Денис Ярмін, член клубу “Самохід”

Машина находится в рабочем состоянии, потому что она практически не изпользуется. Изпользуется только на мероприятиях подобных это 23 февраля, 9 мая, военная реконструкция.

Перевізна радіостанція, броньовик, чорненька “емочка і не тільки”. Для дітей це великі іграшки, а для Софії-мрія всього життя. Пристрасть до таких собі історичних пам’яток відчувала ще дитинства.

Соф’я Галицька, автолюбителька

С самого детства мы ходим на выставки, потом начали участвовать. Мне это очень нравится. Когда на них смотришь – возникает радость, что мы прошли 5 лет этой войны.

За словами поціновувачів раритетних автівок, це те, без чого згадувати про минуле неможливо.

Іван Войцул, харків’янин

Безумовно, вона залишиться у наших серцях, тому що вона пройшла  великий шлях, великий путь від Великої Вітчизняної війни до теперішнього часу. Ми, безумовно, маємо велике враження від неї і будемо зберігати на всі роки надалі.

Цьогоріч, кажуть організатори, в день музею та автомобіліста харків’янам продемонтрують на відкритій виставці набагато більше техніки. Обіцяють – автомобілі будуть і з-за кордону.

Леся Кочержук