Свято Преображення (відео)

Прийшов другий Cпас – усьому час. Сьогодні православні християни відзначають Свято Преображення. У народі цей день називають Яблучним Спасом. За традиціями віряни освячують в храмах фрукти, овочі та мед.

 

Священнослужителі розповідають, історія Свята Преображення починається з гори Фавор. Саме там Іісус представ перед учнями та преобразився, аби люди не втрачали віри. Обличчя його просвітлилося, а одяг став білим та блискучим, розповідає протодиякон Роман Полікопа. Він певен, зараз свято актуальності не втратило.

Роман Полікопа, клірик Свято-Благовіщенського кафедрального собору

И вот спаситель показывает не только свое божество, но и то как мы можем в своей повседневности, своим именно отклонением от нравственно-отрицательных поступков, от дел восходить к добру, правде, истине и справедливости.

За традицією на Преображення після божественої літургії святять яблука та мед. Ті віряни, які ретельно дотримуються православних канонів, до цього дня яблук з медом не куштують. Клавдія Кирилівна до храму ходить часто. Каже, для неї жити за божими законами значить бути у гармонії із собою.

Клавдія Кирилівна, прихожанка

Я всю жизнь, как говорится, стараюсь жить по Божим законам и посещаю святой храм, и хожу в церковь. А сегодня особенный праздник.

Тетяна відвідує храм майже щодня. А у велике свято, каже жінка, приємно бачити коли збирається стільки вірян.

Тетяна

Я пришла покаяться очиститься в празник. Это такое торжество сегодня. Очень большой праздник. Поблагодарить Бога за то что он нам сделал.

У харків’янки Жанни подвійне свято. У доньки день народження. Тож вона поспішає принести до святкового столу свячених яблук та меду.

Жанна

Хочу посвятить яблочки, груши, мед. Угостить.

За народними прикметами, Яблучний Спас означає наближення холодної пори. Це перша зустріч осені. Цими ж днями до теплих країв починають відлітати журавлі.

 

Єлизавета Дергачова