Свято із ялинкою та подарунками для вихованців Шевченківського інтернату

Дід Мороз під новий рік – замість батька на поріг. Вихованці Шевченківського інтернату зустріли свята із ялинкою і подарунками, але більшість як завжди без рідних. Поки зовсім маленькі мешканці спецзакладу святкували як звичайні діти у садочку, їхні старші товарищі з молодіжної групи допомагали створити свято.

 

Він маленький, наче підліток, але із надто добрими і яскравими очима. Сашко Шамрицький співає для своєї великої інтернатської родини краще ніж на фестивалях. Хоча й там завжди отримує перше місце. Йому байдуже, що скажуть критики – улюблені пісні Стаса Михайлова хлопець співає навіть не голосом, а душею. Сьогодні у нього особлива місія – одночасно Сашко знімається у власному відео кліпі.

Олександр Шамрицький, вихованець інтернату

Я поступил сюда 2 9 мая 1999 года. Когда был в Зеленом Гаю я пел в детском хоре у меня был свой детский хор, вот я там пел, принимал участие, а сюда уже приехал думаю дай попробую сам спеть.

Насправді Сашкові 25 років. За свої чверть століття батьків він не бачив ніколи – навіть не уявляє як вони виглядають. Мабуть, кажуть педагоги, матір налякав діагноз. Проте зараз це не суть важливо. В інтернаті хлопець має законне право на утримання, харчування і ліжко аж до 35 років. Далі – дорослий психоневрологічний інтернат, проте надія на самостійне життя значно сильніша за долю.

Олександр Шамрицький, вихованець інтернату

Хотелось бы в жизни попасть в хорошую семью. Жить, чтобы была своя семья вот пока вот так. Хотелось бы иметь свой частный дом, потому что в частном доме ты чувствуешь себя комфортно.

Раїса Барибіна директор КУ «Шевченківській дитячий будинок-інтернат»

Саша нормальна людина так як і всі, знаєте, Господь Бог нас не всіх однаково наділяє, одна людина має один талант інша – інший, справа в тому аби Саші його батьки приділяли увагу з першого дня коли ця дитина народилася, то мабуть він і не був би в наших закладах.

За словами директора інтернату Раїси Барибіної, у стінах своєї державної альма-матер ці діти живуть наче в ідеальному світі. Усі дорослі для них добрі наставники і батьки. І навіть таку роботу як в’язання віників або ремонт взуття вони цінують наче посаду топ-менеджера.

Олександр Шамрицький, вихованець інтернату

Благодаря интернату я много чему научился и я могу быть уверенным что это все чему я научился оно мне поможет в жизни.

Головна відмінність тутешніх хлопців від однолітків за межами інтернату – вроджена доброта і довірливість. Нажаль у звичайному світі – вони перетворюють людину на беззахисну дитину. Тому на відміну від самого Сашка, педагоги вважають що в житті йому допоможуть не навички, а добрі люди, які створять бодай невеликий шматочок світу, де цінують доброту та відвертість.

 

Оксана Бабич