Світове лідерство в експорті зерна – амбітні плани аграріїв та урядовців

3-й  рік поспіль на Всесвітній день продовольства у столиці розпочинає роботу зерновий конгрес. Цього разу він об’єднав понад 220 делегатів з 19 країн світу. Це виробники, переробники, експортери та імпортери зерна.


Розвиток зернового ринку України через ефективну аграрну політику! Під таким гаслом зібралися найвпливовіші гравці зернового ринку України та світу  на 3-й  Зерновий конгрес. Знавці ринку разом з посадовцями збираються шукати найбільш прийнятні умови для того аби  українські трейдери мали більше можливостей ефективно вирощувати та продавати збіжжя за кордон

Євгенія Серова –  експерт аграрного ринку

крупные компании -сильние лобисты на международном уровне, которые могут проводить те или иные решения, что сильно влияет на международный аграрный рынок, поэтому частный  сектор и государство должно сотрудничать, оно должно базироваться на взаимном доверии и быть взаимовыгодным

Вийти у світові лідери експорту зерна – мрія не лише українських агрохолдингів, а й держави. Поки що частка України у світовому експорті пшениці складає всього 3%, ячменю – 14% , а кукурудзи – близько 11-ти.  Випереджають українських трейдерів у світі  Китай, Індія,США та  Росія. Продавати більше цього року Україна точно не стане.  Завадив цьому менший, ніж минулого року врожай.  Однак і обмежувати експорт зернових керівництво держави поки що, теж не збирається.

Микола Присяжнюк – міністр аграрної політики та продовольства України

ми що кожні 10 днів проводимо з зерновими трейдерами наради щодо вивчення балансів і прогнозу експортту. На сьогодні уряд по обмеженню ніяких заходів не ппередбачає. в цьому році ми вже динамічно проекспортували 6, 5 млн тон, за жовтень экспорт перевищить планку  2 млн тон.

Компроміс між виробниками,  трейдерами та держорганами шукатимуть 2 дні. По завершенню конгресу всі його учасники планують підписати резолюцію. До неї  увійдуть найбільш компромісні рішення для збільшення темпів розвитку зернового ринку країни.

 

За матеріалами УТР