“Світло надії” за ґратами – арт-проект художниці Надії Мироненко в Качанівській виправній колонії (фото)

“Світло надії” за ґратами. У Качанівській виправній колонії стартував арт-проект художниці Надії Мироненко. Експозиція представляє 18 картин, об’єднаних жіночою темою. Цей проект для тих, хто готовий працювати над собою і не боїться відкритися світу з іншого кращого боку.

світло надії3

Відчути мистецтво в собі. У Качанівській виправній колонії стартував арт-проект «Світло Надії». Його автор- харківська художниця Надія Мироненко. На розсуд жінок, які відбувають покарання в колонії, вона представила 18 картин, виконаних переважно в техніці олійного живопису. Усі полотна – про жінку. Її почуття, емоції, мрії та сновидіння. Кожна картина супроводжується віршем.

світло надії1

Надія Мироненко, художниця

Все мои картины — это своеобразный портрет,что волнует меня больше всего и то,что мои подруги, окружения знают лучше всего. Это семья, дети, любимые, краисвые вещи, пейзажи то,что радуют душу и сердце, то что наполненно любвоью к жизни.

Подібний проект Надія Мироненко презентувала в Качанівській колонії кілька років тому. Художниця певна, мистецтво може дати надію і надихнути людину на виправлення.

Надія Мироненко, художниця

Этот проект предназначенный для женщин, которые готовы лишить свою жизнь, которые готовы делать над собой усилия и начинать жизнь по-новому, увидеть мир вокруг другим взглядом и что-то сделать в жизни,что поможет им вернуться в наш мир достойными членами общества.

світло надії2

У жінок, які перебувають за ґратами, виставка викликала багато емоцій, дехто не міг стримати сльози. Полотна нагадали засудженим про їхні родини, оселі, домашній затишок.

Надія, засуджена

У нее получалось передать те ощущения, которые она хотела вложить.Смотришь на картину Свидание и ты начинаешь скучать вместе стем мальчиком, который повис на заборе.

Ніна, засуджена

Нравятся все картины, я люблю живопись, стихи.

світло надії4

У Качанівській виправній колонії запевнили, що такі проекти будуть проводити і надалі. Усе аби допомогти засудженим відкритись світу навколо себе та навчитися жити по-новому.

Андрій Явтушенко, начальник Качанівської виправної колонії №54

На сегодняшний день у нас более 300 человек находятся в колонии, из них 100 выявили желание посетить такую выставку. Я думаю, после первой выставки будет больше желающих. Мы заключили договор с Надеждой и проэкты будут проходить с периодичностью раз в три месяца

Ірина Клименко