Сучасний літальний апарат для попередження лісових пожеж (відео)

На Харківщині з’явиться нова техніка, що може розгледіти осередок лісової пожежі на відстані понад п’ятдесят кілометрів. На чугуївському авіаційному заводі вже почали виробляти засоби повітряного нагляду.

Харківщина єдина область в Україні та всьому пострадянському просторі, яка вироблятиме найсучасніші системи повітряного нагляду, розповідає Дмитро Тишенко, заступник директора Чугуївського авіаційного ремонтного заводу. Напередодні, під час навчань МНСівців, підприємство презентувало нову техніку свого виробництва. Прив’язний аеростат, який в радіусі двадцяти кілометрів може розгледіти людей та номери машин. Щоб визначити пожежу, його радіус дії збільшується у два з половиної рази. Гелікоптер оснащений інфрачервоною камерою. Вона бачить осередок загоряння навіть у диму та визначає чіткі координати пожежі. Потурбувались і про безпеку членів екіпажу. Для роботи в екстримальних умовах розробили безпілотну версію літака.

Дмитро Тишенко, заступник директора Чугуївського авіаційного ремонтного заводу

Это в случаях, когда существует прямая угроза и риск для жизни и здоровья экипажа. Это такие ситуации, вы видели сейчас – Фокусима. Это, не дай Бог, такие мероприятия и ситуации, как Чернобыль. Это военные действия, участие в конфликтах локальных. В таких ситуациях чаще всего используют беcпилотные летательные аппараты.

Наразі Чугуївський авіаційний ремонтний завод веде перемовини з деякими країнами СНД на поставку їм своєї техніки. Її вартість тримають у секреті. Однак представники заводу стверджують, що їх техніка на тридцять відсотків дешевша за іноземні аналоги. Причина – дешевша робоча сила та деякі комплектуючі, каже Дмитро Тишeнко. Обласні владники та МНСівці також зацікавилися технікою Чугуївського заводу. Вирішили придбати для Харківщини прив”язний аеростат, який допомагатиме попереджати лісові пожежі.

Володимир Бабаєв, заступник голови ХОДА

Сергей Иванович получил поручение мое, как руководителя комиссии МНС в Харьковской области о заключении контракта с этой структурой для обеспечения работы и контроля в особо опасный сезонный период для управления.

Працюватиме прив’язний аеростат у Чугуївському та Ізюмському районах. Там найбільші лісові площі в області.

Юлія Ляхова.