Стратегія розвитку Харкова до 2030 року

Максимальне використання власного потенціалу, успішний закордонний досвід, а на додачу – прагнення бачити Харків у топ-сотні провідних міст світу. Йдеться про основні вимоги до стратегії соціально-економічного розвитку Харкова до дві тисячі тридцятого року. Напередодні в  мерії   свої пропозиції до принципового для Харкова документу висловили науковці, чиновники та іноземні екперти.

Соціально-економічне майбуття мегаполісу   – справа стратегічна. Робота над концепцією стратегії ведеться  вже зараз, – каже Геннадій Кернес, мер Харкова. До неї залучені прфі найвищого рівня –  представники вузівської науки та міжнародні експерти.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова

Туда обязательно войдут  и перспективы реформы жилищно- коммунального хозяйства,  и транспортная схема и другие проекты реформ, над разработкой которых городская власть плодотворно работает  с научными  и проектными организациями, вузами Харькова.

Першочергова вимога до стратегії –  переключення Харкова з режиму виживання на режим розвитку  в умовах сучасного глобалізованого  світу. Про це  йдеться   в документі, що й визначить пріоритети в розвиткові першої столиці  до дві тисячі тридцятого року. Ціна питання –  входження Харкова    до ТОП-сто  рейтингів  провідних  світових міст.

Володимир Колосов, керівник Центру геополітичних досліджень Інституту географії Російської Академії Наук

Метрополизация, создание крупных метрополий для  такой крупной  страны, как Украина, означает избавление от издержек гиперконцентрации  всего  в  столице, что характерно для постсоветских стран. От маленькой Эстонии до Украины и России.

В ході розробки стратегії харків’яни враховують й успішний іноземний досвід. Закордонні експерти зауважуть – сутність міста в тому , що воно не існує саме по собі. Натомість ,  активно взаємодіє з іншими містами.

Пітер Тейлор, директор Міжнародної дослідницької асоціації “Глобалізація  та світові міста”, професор (Великобританія)

И эти связи необходимо обязательно учитывать, поскольку существуют в городах и диаспоры, и иностранная торговля. Все эти сферы взаимодействуют между собой и привносят огромный объем знаний.

Наразі, вже визначились із базовим вищим навчальним закладом, що акумулюватиме  науковий потенціал харківських вишів  для розробки стратегії розвитку міста. Ним стала  академія міського господарства. Нині знаковий для Харкова документ на стадії обговорення. Воно триватиме  два – три місяці.

Світлана Маренич