Старовірівська школа отримала новий шкільний автобус

У Старовірівській школі навчаються діти з усіх найближчих сіл, каже одинадцятикласник Євген. Хлопець живе неподалік школи. За десять років він почув багато скарг від однокласників, яким, аби прийти до школи пішки треба встати о п*ятій чи шостій ранку та подолати декілька кілометрів.

Євген, учень Старовірівської школи

Было трудно детям, которые учатся в других селах, им приходилось добираться 6-7 километров пешком, особенно в зимнюю вот холодную погоду, это было очень тяжело и многие не ходили в школу, мало учеников было…села, ну, Муравлинка, 3-я, 4-я Староверовка, там тоже 7-10 километров до школи некоторым ученикам.

Раніше у школи був старий автобус, кажуть школярі. Щоправда, будь-якої миті він міг зламатися, тож добиратися іноді доводилося своїм ходом. Іван розповідає, іноді його підвозив батько, бувало на навчання він взагалі не потрапляв.

Іван, учень Старовірівської школи

Дома оставался, когда автобус, ну снега много выпадает, не может выехать или мороз сильный.

Вчителі кажуть, що в історії школи були часи, коли учні приїздили вчитися навіть на тракторах. А за радянських часів у будівлі школи знаходився інтернат, де діти жили у дні навчання. Інтернат закрили у вісімдесят п*ятому році, коли між селами простелили асфальтовані дороги. Зараз, кажуть вчителі, у непогоду трактор би не завадив.

Альбіна Тарасенко, вчителька у Старовірській школі

Со власовской школы ходят также дети и часто мы с ними добирались по снегу, по дождю. Ну вобщем, можете себе представить, какие это романтические походы были у нас. По времени, вот я засекала, из дому до школы ходила полтора часа, это где-то 9 км

Старовірівська школа таки отримала новий транспорт. Хоча послуг автобуса потребують близько п*ятдесяти учнів школи, розрахований він тільки на тридцять-сорок пасажирів. Коли ламався старий автобус, ремонтував його водій, новий же транспорт має три роки безкоштовного сервісного обслуговування. Програма “Шкільний автобус” поки що припиняється, каже начальник управління освіти у Харківській області Роман Шаповал, але менш ніж за рік діятиме знову.

Роман Шаповал, начальник управління освіти в Харківській області

Сейчас принимаются отдельные мероприятния по продолжению этой программы, как только они будут приняты, это апрель-март, будет проведён тендер, мы будем знать разнарядку для Харьковской области.