Спостерігачі прокоментували перебіг виборів в ОТГ на Харківщині (відео)

Вибори до 7-ми об’єднаних територіальних громад Харківської області завершились. 29-го жовтня обирали депутатів та голів до об’єднаних територіальних громад Харківщини – загалом, по області на вибори з’явилося трохи більше 40%. Про спостереження над виборами громадянської мережі ОПОРА – далі.

вибори

Вибори у 7-ми об’єднаних територіальних громадах Харківщини завершилися. Результати виборів стали відомі 30-го жовтня. За 182 мандати змагалось шість сотень кандидатів. Виборці обирали депутатів та голів об’єднаних територіальних громад.

Микола Зінченко – координатор громадського спостереження за виборами у Харківській обл.

Депутатами в цілому по всім громадам стали 120 представників БПП Солідарність, 32 – самовисуванці, 11 представників Батьківщини, 6 депутатів від Відродження, 5 від Нашого Краю, 3 від Самопомічі, 2 від Укропа і 2 від Аграрної партії України.

За процесом виборів спостерігали представники громадянської мережі ОПОРА, вони зафіксували підвезення виборців на дільниці у Золочівському районі. Окрім цього, 28 виборців з Малоданилівської ОТГ не змогли проголосувати за депутатів об’єднаної громади – виявилося, що виборці з одного села розділені між 2-ма дільницями.

Микола Зінченко – координатор громадського спостереження за виборами у Харківській обл.

26 виборців виборців села Караван, що живуть на вулиці Пушкінській, та 2 виборці села Лужок, які проживають на вулиці Шевченка, входять до списку тієї дільниці, на яку територіальна виборча комісія не друкувала бюлетені по їхньому округу. Тобто вийшло – що виборець прийшов на виборчу дільницю і зміг проголосувати лише за кандидата на селищного голову, а за кандидата в депутати по своєму округу він проголосувати не зміг.

У тій же Малоданилівській об’єднаній територіальній громаді вибори завершилися скаргою до дільничої комісії та позовом до суду. У виборчому бюлетені неправильно надрукували ім’я кандидата в депутати Катерини Кордік. В бюлетені її назвали Тетяною. При цьому – різниця у голосах між нею та переможцем по округу всього один голос. Тож тепер кандидатка вимагає зарахувати бюлетені, на яких виборці самотужки виправляли її ім’я.

Катерина Мінкіна – представник Громадянської мережі ОПОРА у Харківській обл.

Під час підрахунку голосів було виявлено декілька бюлетенів де є примітки стосовно того, що виборці голосують за Катерину Кордік. Імя Тетяна було закреслено, і написано Катерина. І також стоять в усіх квадратиках, де потрібно ставити плюси чи якусь примітку, стоїть мінус чи плюс навпроти Катерини Кордік.

Загальна явка виборців склала трохи більше 40 %, найбільше виборців проголосувало у Коломацькій ОТГ.

Діана Корсун