Спільна робота двох митниць – у Харкові обговорили напрямки співпраці Української та Російської митниць

Створення спільних пунктів пропуску та спрощення митних процедур, а також потяги, що проходять митний контроль під час відправлення та прибуття без зупинки на кордоні. У Харкові очільники Української та Російської митниць обговорили напрямки співпраці.

 

Одна митна перевірка замість двох. Експериментальну схему спільного контролю планують випробувати в пункті пропуску між Луганською та Ростовською областями – розповів голова Держмитслужби України Ігор Калєтник. Наразі також розглядається можливість створення спільного пункту пропуску і на Харківщині. Ще один з напрямків співпраці – уникнення дублювання функцій митницями двох країн. Тож митники домовились про взаємне визнання окремих результатів митного контролю.

Ігор Калєтник, голова Держмитслужби України

Если, например, российская сторона провела сканирование грузового транспортного средства и будет соответствующий акт, украинская сторона соответствующего контроля в этом виде проводитить не будет. И наоборот.

Питання на часі – зменшення кількості митних процедур для залізничного транспорту. За словами очільника російської митниці Андрія Більянінова, наразі між країнами їздять два потяги, митний контроль яких здійснюється на станціях відправлення та прибуття, без зупинки на кордоні. Робота митників з потягом “Київ-Москва” дорікань не викликає. Проте з потягом, що з’єднує Харків та столицю Росії, існують певні негаразди.

Андрій Бельянінов, керівник Федеральної митної служби Росії

По поезду “Харьков – Москва” на российской стороне есть недоработки. Это объясняется тем, что на российской стороне поезд останавливается 4 раза. Нам необходимо развивать взаимодействие с российскими железными дорогами.

Йшлося під час зустрічі і про спільну роботу підчас ЄВРО 2012. Зокрема, планується визначити пункти пропуску, у яких можно виділити додаткові смуги руху для автобусів з вболівальниками. Така домовленість вже існує між Україною і Польщею.

 

Анастасія Горєлкіна