“Сонячні” діти готуються вразити талантами гостей благодійного марафону в Харкові (фото, відео))

Підтримати “Дітей сонця”. 21-го березня у Харків-Palace відбудеться благодійний марафон на підтримку дітей з синдромом Дауна та їх сімей. Його приурочать до Міжнародного дня людей з зайвою хромосомою. У марафоні візьмуть участь народні артисти та аматорські колективи. Також у програмі – фотовиставка, майстер-класи для дітей і пересувна станція LEGO. Та найголовнішими зірками марафону стануть самі Діти сонця. Вони співатимуть, декламуватимуть вірші, покажуть дефіле у вечірніх сукнях та невеличку виставу.

16-річний Дмитро – особливий. Він – один із таких, кого називають “сонячними дітьми”. Хлопець має синдром Дауна, і це – не хвороба, а генетична аномалія, причина якої – наявність зайвої хромосоми. Дмитро вкотре прийшов на репетицію, адже активно готується до Благодійного марафону, присвяченого таким же дітям, як і він.

Дмитро, школяр

-Тебе нравится что больше – петь или танцевать?

-Петь и танцевать. И то и другое – да! А  еще я шью слоников

Брати участь у Марафоні на підтримку Дітей сонця Дмитро буде вже вдруге. Та цей захід важливий не тільки для дітей, а й для їхных батьків, – каже мама Дмитра.

Наталія Данилова, мама Дмитра

Для меня это возможность показать миру, что мы такие же, как все – не двуглавые, не трехрукие, такие как все- да, немножечко особенные, но мы хотим жить как все, развиваться как все, работать, учиться

Нині хлопець навчається у 10-му класі в школі-інтернаті, займається плаванням. Та що його чекає у майбутньому – невідомо, каже мама Дмитра. Адже для таких дітей передбачена лише програма раннього втручання.

Наталія Данилова, мама Дмитра

Будущее всегда страшит, а будущее наших детей – вообще темный лес. После школы – максимум в училище их еще берут. Ни работы, ничего практически для таких детей не существует. Очень хочется изменить эту ситуацию.

 

За словами організаторів заходу, діти залюбки готуються до марафону. Гостей заходу очікує показ дефіле, пісні, вірші та театр за участі сонячних дітей.

Ірина Шевченко – президент ХБО батьків і дітей з хромосомними особливостями і докторів генетиків

Они разучивают танец, песни. Делаем все с огромным удовольствием. У нас есть любимая песня – Дети солнца. И еще будет одна классная песня, которую дети очень любят

Окрім репетицій до марафону, діти займаються музикою, відвідують майстер-класи, та зараз не мають для цього постійного приміщення. Тож організатори планують скласти відповідного листа, і згодом  передати його до міськради.

Ірина Шевченко – президент ХБО батьків і дітей з хромосомними особливостями і докторів генетиків

У нас есть планы – создать оркестр, музікальный. дети успешно этим занимаются.

Благодійний марафон на підтримку дітей з синдромом Дауна та їх сімей відбудеться 21-го березня у Харків-Palace. Акцію приурочать до Міжнародного дня людей з зайвою хромосомою. Організатори заходу обіцяють насичену програму, окрім номерів від дітей сонця, там можна буде побачити виступи народних та естрадних артистів і колективів України.

Кристина Загребельна