Сьогодні продовження розгляду справи проти Юлії Тимошенко (оновлено)

Правосуддя з фікусами, килимами та плазмовим екраном. У залі судових засідань, де сьогодні слухалась справа щодо діяльності ЄСУ, для підсудної Тимошенко встановили скляний бокс із килимом та картинами. Однак екс- прем’єрка там у черговий раз не з’явилася. Юлія Тимошенко має пройти судово-медичну експертизу. І саме від її результатів залежатиме, призупинять чи продовжать провадження у справі, зазначив судя Київського райсуду Харкова Костянтин Садовський.

 

До початку розгляду справи біля Харківського обласного апеляційного суду зібралися як прихильники екс-прем’єрки, так і її супротивники. У залі судових засідань, де сьогодні слухалась справа щодо діяльності ЄЕСУ, для підсудної встановили скляний бокс із килимом та картинами. Проте екс-прем’єрка до суду не з’явилася, знову через стан здоров’я. Поки що участі та присутності пані Тимошенко через хворобу чекати годі, певні захисники. На думку обвинувачення, потрібна судово-медична експертиза. Тільки її висновки можуть поставити крапку у питанні: може чи не може прийти до суду ув’язнена Тимошенко.

Марина Капінос, державний обвинувач

Державне обвинувачення заявило відповідне клопотання про призначення судмедекспертизи, яка судом дозволена. На сьогодні дане клопотання є цілком законним. Відповідним до вимог закону і стадії судового процесу.

Захисники Юлії Тимошенко певні, у суді реалізується план, розроблений нинішніми високопосадовцями, всупереч висновкам медиків із клініки Шаріте.

Сергій Власенко, адвокат Юлії Тимошенко

Людину, яка вийшла з коми, теж можна привести сюди. Але чи забезпечать при цьому право людини на захист? Вони хочуть, щоб Тимошенко була присутня. Не брала участь у судовому засіданні, а була присутня. Це брутальне порушення права на захист.

Зі слів обвинувачів, експертизу призначено для з’ясування стану здоров’я екс-прем’єра, щоб дотриматися розумних термінів розгляду справи. Експертиза дасть інформацію про те, чи може Юлія Тимошенко сприймати усну та письмову інформацію, і чи є лікарські заборони для присутності на судових засіданнях. Розгляд справи продовжиться 10 липня.

 

Світлана Маренич