Сьогодні медовий Спас

Сьогодні православні святкують Медовий Спас або свято Маковія, яке в церковному календарі називається днем семи мучеників Маккавеїв.

Цього дня у віруючих починається Успенський піст, який передує одному з найбільших релігійних свят, – Успінню Пресвятої Богородиці. Піст триватиме два тижні.

Відповідно до джерел християнських богословів, це свято було встановлене у Візантії в 1164 році на честь перемоги імператора Мануїла (1143-1180) над іновірцями. В день цієї перемоги перед битвою нібито чудесно заблищала – оновилася – ікона Божої Матері.

Це день Животворящого Хреста Господнього. У святкові богослужіння були введені обряди винесення хреста, ходіння з ним по вулицях та урочистого водосвяття.

Традиційно, 14 серпня  в церквах святять воду, квіти і мак. Воду, освячену на Маковія, в народі вважають цілющою і вона цінується не менше як стрітенська – вважається надзвичайно корисною.

Медовий Спас збігається в часі з другим вирізанням стільників із вуликів. На свято Медового Спаса святили і свіжий мед і пригощали ним усю родину.