Сьогодні в Україні – День пам’яті з нагоди 80-роковин «Великого терору»

5 серпня, у День пам’яті з нагоди 80-роковин «Великого терору», у Києві відбудуться заходи із вшанування жертв сталінських репресій, – повідомляє “Детектор медіа“. Цього дня 1937 року в СРСР почалися масові арешти, допити із застосуванням тортур, розстріли, засудження і відправлення до таборів ГУЛАГу сотень тисяч громадян, як були позбавлені права на захист і оскарження вироків.

вел терор

Вранці, о 9.00, розпочалася поминальна літургія в Покровській церкві на Подолі (внизу Андріївського узвозу, метро Контрактова площа), повідомляє сайт Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

З 11.00 до 12.00 –  панахида та меморіальні заходи біля Хреста репресованим у 1930-х – 50-х років (біля будівлі колишнього Жовтневого Палацу, метро «Майдан Незалежності»).

О 12.00 – хвилина мовчання «80 років з дня початку «Великого терору» в Україні», яку, як зазначено в телепрограмі, транслюватиме канал ICTV.

З 13.00 по 15.00 – меморіальні заходи у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили»  (метро «Лісова», далі Броварською маршруткою до Биківнянського меморіалу)