Сьогодні – Успіння Пресвятої Богородиці або Горіховий Спас

Сьогодні, 28-го серпня, Православна Церква відзначає велике свято – Успіння Пресвятої владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Це свято належить до Дванадесятих.

успыння

Пресвяту Богородицю шанують у всьому світі. Їй присвячені тисячі храмів, монастирів, багато лавр. Церква шанує Пресвяту Богородицю як «Чеснішу Херувим і славнішу без порівняння Серафим».

Ці слова характеризують Матір Божу. Жоден з ангельських чинів не може зрівнятися з Нею. Після розп’яття і воскресіння Ісуса Христа Богородиця перебувала під опікою одного з апостолів – Іоанна Богослова.

Наприкінці свого життя Вона проводила багато часу в молитвах біля Гробу Господнього. За переказами, під час однієї з таких молитов архангел Гавриїл повідомив про те, що через три дні Вона помре, і підніс пальмову гілку – як символ перемоги над смертю. Пресвята Діва чекала завершення земних днів спокійно і навіть з радістю, адже Вона знала, що там, на Небі, зустріне Свого Сина і Свого Бога.

Перед Успінням Пресвята Діва Марія хотіла побачити всіх апостолів, які до того часу розійшлися по різних місцях проповідувати християнську віру. Незважаючи на це, бажання Богородиці виповнилось: Святий Дух дивним чином зібрав апостолів у ложа Пресвятої Богородиці, на якому Вона молилася і чекала своєї смерті. Апостоли поховали Богородицю в гробниці Її батьків, праведних Іоакима і Анни, в якій спочивав і прах Її чоловіка Йосипа Обручника, біля самого підніжжя Єлеонської, або Оливної гори, біля Гетсиманського саду, де так любив розмовляти з учнями Христос і де Він був заарештований.

На цьому місці зараз підземний православний (грецький) храм. На третій день після смерті апостоли відсунули великий камінь, яким був зачинено вхід. Однак Діви Марії вони не виявили в гробниці були тільки похоронні пелени – Іісус забрав на Небеса не тільки безсмертну душу Богородиці, але і Її тіло.

В цей день віруючі просять допомоги і заступництва у Пресвятої Богородиці. «В молитвах неусыпающую Богородицу…» – ці слова з церковних співів підтверджують те, що дійсно Пресвята Богородиця невпинно молиться за нас перед Своїм Сином і просить Його, щоб Він помилував нас грішних.

За матеріалами УНІАН

Є у цього свята ще одна назва – Горіховий Спас. В цей час достигали лісові горіхи, їх можна було заготовляти й освячувати в церкві. За народними спостереженнями, в один і той же рік не могло бути врожаю і на горіхи, і на хліб.

Що не можна робити в цей день?

Існують повір’я, що не варто ходити 28 серпня босоніж, особливо по траві, яка покрита росою. Вважається, що роса є сльозами Пресвятої Богородиці і, прогулявшись по росі можна накликати хворобу і нещастя.

Народні прикмети на 28 серпня

Якщо до Успіння землю розорати, то можна встигнути ще одну копицю потиснути.

З’явилася веселка на небі – прикмета до того, що осінь буде теплою

Гарна погода – Бабине літо буде прохолодним

Багато павутиння – прикмета до того, що зима буде морозною і малосніжною