Сьогодні у Пархомівці – фестиваль “Перлини Слобожанщини: Пархомівка – світові шедеври”

Сьогодні, 30-го квітня, у Краснокутському районі під патронатом ХОДА триває фестиваль «Перлини Слобожанщини: Пархомівка – світові шедеври».

пархомовка фест

Події фестивалю розгортаються на 2-х основних локаціях – у селищі Пархомівка та в Краснокутському дендропарку. Захід стартував відкриттям кількох виставок у Пархомівському художньому музеї ім. А.Ф. Луньова – в тому числі виставки японської гравюри та японської фотографії початку ХХ століття, які проходять у рамках Року Японії в Україні.

Під час відвідування виставок губернатор Харківщини Юлія Світлична поспілкувалася з керівництвом Пархомівського музею та сином його засновника Афанасія Луньова Петром. У розмові з керівником області Петро Луньов сказав, що струбований подальшою долею будівлі, де знаходиться унікальний художній музей.

«У 2011 році була допущена велика несправедливість, коли будівля Пархомівського музею була передана в заставу. Сьогодні ми з моєю командою робимо все для того, щоб ця будівля залишилося у власності громади, й експонати, які знаходяться тут протягом 50 років, могли й надалі експонуватися в цих стінах, – відповіла Юлія Світлична. – Я докладу максимум зусиль для того, щоб ця будівля стала власністю Краснокутської громади. Сподіваюся, що вже через невеликий проміжок часу буде позитивний результат».

Юлія Світлична певна, що музей у Пархомівці є унікальним не тільки серед сільських музеїв України, його колекціям можуть позаздрити багато музеїв обласних центрів країни. Глава області підкреслила: якраз для популяризації туристичних пам’яток регіону й був заснований фестиваль «Перлини Слобожанщини», який стартував у Краснокутському районі, але буде проходити й у інших визначних місцях Харківської області.

У рамках Краснокутського фестивалю також заплановані пленер студентів університету ім. Бекетова біля церкви XVIII століття, висадку сакур у Краснокутському дендропарку на честь Року Японії в Україні, показові лицарські бої  тощо. Завершить святкування концерт за участю симфонічного оркестру та фаєр шоу.

Довідково:

Художній музей у Пархомівці заснував учитель історії сільської школи Афанасій Луньов. Разом із учнями він створив історико-краєзнавчий музей, який розміщувався лише в одному класі школи. Пізніше вони заснували гурток «Юний історик» і загорілися ідеєю створення художнього музею. З проханням допомогти відкрити такий заклад зверталися до багатьох художників. Першими відгукнулися майстри з Харкова. У 1955 році вони подарували музею 50 своїх робіт, і саме цей рік прийнято вважати датою створення музею. Пізніше колекція музею суттєво збільшилася. На сьогодні вона налічує понад 7 тисяч експонатів. Серед них – роботи видатних художників: Пабло Пікассо, Казимира Малевича, Миколи Реріха, Аполлінарія Васнєцова, Івана Шишкіна, Джованні Піранезі, Фердинанда Бола, Тараса Шевченка, Івана Їжакевича, Михайла Дерегуса, Абрама Архипова. З 1987 року заклад в Пархомівці є автономним відділом Харківського художнього музею.