Сьогодні – День пам’яті жертв політичних репресій

В Україні сьогодні вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Вшанування, згідно з указом президента України від 21 травня 2007 року, відбувається щороку у третю неділю травня.

харьков день памяти

У Харкові сьогодні, 21-го травня, відбулось урочисте покладання квітів на Українсько-польському Меморіалі жертвам тоталітаризму.

Квіти до меморіалу також поклали Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський, представники керівництва облдержадміністрації, обласної та міської рад, православного і католицького духовенства, громадських організацій.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв політичних репресій. Меморіал жертвам тоталітаризму, до якого ми покладаємо квіти, знаходиться на місці наймасштабніших розстрілів 1940-го року, що забрали життя понад 4000 людей, – сказав віце-губернатор Михайло Черняк. – Сучасна українська держава засуджує будь-які прояви агресії у ХХI столітті. Український народ ціною життя тисяч патріотів сьогодні відстоює шанс на своє мирне майбутнє і майбутнє Європи».

Під час заходу була проведена панихида священниками православної церкви та молебен священниками Римо-католицької церкви.