Сніжитиме, морозитиме та дощитиме. Негода хазяйнуватиме на Харківщині до 24 квітня (відео)

Нічне похолодання місцями до 7-ми градусів морозу прогнозують метеорологи. І хоч завтра спостерігатиметься деяке зменшення опадів, найближчими днями їх припинення в гідрометеоцентрі не обіцяють. Циклон, який торкнувся Харківщини, вже накоїв лиха- було повністю чи частково знеструмлені кількадест населених пунктів.

узвоз

Обламані гілки, повалені дерева та зірвані електродроти. Таку картину зранку спостерігали харків’яни . У центрі Харкова по вулиці Чичибабіна старе дерево повалив вітер. І воно впало відразу на 2 машини, перегородивши вулицю. Рятувальники, які приїхали розпилювати стовбур, говорять, що прибирають зранку вже не перше дерево. Олександр Васильович мешкає в будинку по вулиці Чичибабіна. Каже, рано- вранці встиг прибрати з- під дерев свою автівку.

Олександр Поляков, житель вул.Чичибабіна

Вот этим деревьям более 50 лет. Они физически не могут здесь существовать. Что из того, что они прокронированы? Пенек- он все равно упадет. Это не первое падение. Здесь давили машины не раз. Вот здесь, около подъезда, падало дерево.

Одна з автівок постраждала більше, на іншій- подряпини. Власник каже- мінімальні пошкодження- невеликі затрати.

Іван Павлович, власник автівки

Ремонтируемая, думаю, что все в порядке. Слава Богу, что так.

Жителі вулиці раді, що від великих гілок, які впали від ваги снігу, та повалених дерев ні по вулиці, ні у дворі будинку, де стовбурами завалило дитячий майданчик, ніхто не постраждав. Бідкаються, що через холод може не бути абрикосів, які зараз саме цвітуть.

Світлана Вікторівна , харків’янка

Когда-то в мае были листья распущенные, был снег, но такого не было. Вон на площади абрикоса цвела- косточковые деревья- может не быть.

Світлана Вікторівна пригадала, що похолодання навесні було у 2003-му. Та не таке тривале, і не з такими низькими температурами. А працівник тепломереж Юрій розповів, що сніг на зеленому листі бачив і в 1974-му році.

Юрій, працівник тепломереж

Положило деревья, и снегопад, и обледенение было. -И, как следствие, не было ни яблок, ни абрикос? -Этого ничего не было. Не только яблок и абрикос, и ягод, и картофеля, кто раньше посадил.

У Харківському гідрометеоцентрі , посилаючись на агрометеорологів, розповіли: це похолодання на озимі не вплине, чого, дійсно, не скажеш про фруктові кісточкові культури, чутливі до морозів.
Євгенія Ляшенко, зав. сектора метпрогнозів Харківського гідрометеоцентру

Наши агрометеорологи не унывают. Но фрукты -то да. Смотря на состояние почки, как мне объяснили. То есть разные почки по- разному переносят. Кому -то опасно один, а кто-то, может, и 4 выдержит.

У тил циклону, який пройшов, буде заходити холоднне повітря. І температура вже цієї ночі опуститься і в повітрі, і на ґрунті, до 2-7 градусів морозу, – розповіли в гідрометцентрі. Завтра по області буде менше опадів, і до 6-ти градусів тепла. Однак Харківщину зачепить ще один циклон. Тож низька температура та складні погодні умови триватимуть до 24-го квітня. 25-ого квітня, прогнозують метеорологи, почнеться підвищення температури.

Світлана Марерич