Слобожанщина попрощалась з владикою Никодимом

www.eparchia.kharkov.ua

Слобожанщина простилась із владикою Никодимом. Спілкування із владикою дарувало віру усім, хто йшов до нього за порадою, а священнослужителі кажуть про неоцінений внесок владики Никодима у збереження канонічного православ’я в Україні. Зараз обов’язки митрополита Харківського та Богодухівського виконує архієпископ Онуфрій.

 

Божественна літургія та чин архієрейського поховання митрополита Харківського і Богодухівського Никодима в Свято-Благовіщенському соборі. ЇЇ відправив Патріарший намісник Московської єпархії, митрополит Крутицький і Коломенський Ювеналій. Аби попрощатись із владикою з’їхались священнослужителі з України та Росії, прийшли тисячі жителів Слобожанщини, обласні та міські владники.

Ювеналій, керуючий Московської єпархією, митрополит Крутицький і Коломенський

Вся русская церковь скорбит с вами и разделяет эту скорбь о кончине великого иерарха, кторый останется в нашей памяти как выдающийся, мужественный борец за единство святого православия.

Життя присвятив служінню Господу та людям. Від імені всіх слобожан губернатор Харківщини Михайло Добкін подякував владиці за всі молитви та поради.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Господь даровал ему долгую жизнь. Люди дарили свою любовь и уважение. Для всех харьковчан он был ангелом-хранителем на земле. Теперь он будет им на небесах.

Чи не до останнього дня життя мирополит Никодим приймав вірян, даруючи їм розраду та спокій. Віра Меньшикова не пропускала жодного служіння з владикою. Навіть коли вийшла заміж та поїхала за чоловіком у Росію, намагалася у кожний свій приїзд приходити до храму.

Віра Меньшикова, прихожанка

Как наставник такой он был. Его проповеди очень были такие, как вам сказать, глубокие, которые, ну вот именно, укрепляли в вере, в православной и поддерживали в трудные минуты.

Поховали митрополита Харківського і Богодухівського Никодима поруч з алтарем на честь святителя Мелетія Харківського у нижньому храмі Свято-Благовіщенського собору.  Сорок діб по тому, як пішов з життя владика, у Покровському храмі відправлятимуть божественну літію. Зараз обов’язки митрополита Харківського та Богодухівського виконує архієпископ Онуфрій.

протоієрей Валентин Ковальчук, інспектор Харківської духовної семінарії

В настоящее время владыка Онуфрий – временно исполняющий обязанности. После 40 дней будет проходить священный синод, который и определит дальнейшего правящего архиерея. Но просто чисто такое пожелание прихожан и нас священнослужителей, что на Харьковской кафедре мы хотели видеть настоящего, временно исполняющего обязаности правящего архиерея архиепископа Онуфрия.

Ірина Гнатюк, Олена Рижова