Скасувати відповідальність за порушення таємниці усиновлення пропонують в Адміністрації Президента

Норма про таємницю усиновлення має бути скасована. На цьому наполягає Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко.

Змінити сімейний та кримінальний кодекс для блага дитини. Уповноважений президента з прав дитини Юрій Павленко хоче скасувати покарання за порушення таємниці усиновлення. Каже – це пережиток радянської системи. Заборона розголошувати цю інформацію шкодить передусім дитині. Страждають і соціальні працівники, які не можуть якісно контролювати перебування малечі у прийомних сім’ях. За порушення вони можуть або сплатити штраф, або на три роки опинитися за гратами. Станом на перше липня цього року в Україні було усиновлено більше тисячі дітей з 95-тисяч усіх дітей-сиріт

Юрій Павленко – Уповноважений Президента України з прав дитини

Існує міф про те, що таємниця усиновлення це нібито механізм захисту дитини та її батьків від зайвої уваги з боку сторонніх осіб захист дитини від можливої психологічної травми можливість сім’ї жити звичайним життям нічим не вирізнятися в очах оточуючих Рано чи пізно дитина все одно дізнається правду про своє усиновлення.

Однак дитячий омбудсмен зізнається – каменем спотикання у роботі соціальних служб стає не лише законодавство, а й власна халатність та хибне трактування своїх обов’язків. Контролери інколи підмальовують інформацію у звітах, а перевірки перебування дітей у нових сім’ях доходять ледь не до обшуків

Юрій Павленко – Уповноважений Президента України з прав дитини

Контроль повинен бути толерантним якісним, а не просто формальним. Не повинен травмувати ні дітей, ні дорослих. Контролери не мають права лякати і дітей і дорослих. Все що здійснюється контролерами  під час перебування їх в сім’ї  повинно відбуватися за згодою дітей і батьків.

Юрій Павленко запевняє – проблем із перевірками не повинно бути. Адже ще кілька місяців тому у регіональні служби прибула підмога – більше 12 тисяч соцпрацівників.

Сергій Лефтер, Ігор Коркодим новини утр.