Швидше та без корупції

Незабаром у Харкові відкриється єдиний дозвільний центр. Підприємці зможуть отримати всі необхідні документи без спілкування із представниками дозвільних органів. Працюватимуть у центрі державні адміністратори, вони й будуть посередниками між бізнесом і дозвільними організаціями та самих представників дозвільних органів.

 

Юлія Ляхова, ОТБ Новини

Найперший в Україні єдиний дозвільний центр відкриється вже тридцятого травня у цій будівлі. Приміщення вже встигли обладнати найсучаснішою компьютерною технікою та розвісили інформаційні стенди.

Функції залишуться тими ж, однак підприємців звільнять від непотрібних контактів із дозвільними органами. Головний санітарний лікар області Тетяна Колпакова вважає, що санепідемстанції буде важче працювати у дозільному центрі через недосконалу законодавчу базу. За словами санлікаря, немає чіткого списку потрібних документів – багато з них треба обговорювати із підприємцями. До того ж у центрі працюватиме лише три представника санстанції. На думку Тетяни Колпакової, це недостатньо, тому що немає фахівців загального профілю, до того ж, не буде можливості оцінити чи достатньо лабораторних досліджень для дозвілу.

Тетяна Колпакова, головний санітарний лікар Харківської області

Когда документы поступят на рассмотрение уже в учереждение санэпидемслужбы окажется, что у него в лабораторных исследованиях чего-то не хватает. Это будет поводом для отказа. А ему, естественно, хотелось бы получить положительный ответ, а он задерживается с выдачей и получением этого документа. Ему надо будет провести это исследование и принести этот протокол.

Майже тридцять дозвільних організацій в одному місці. Інформаційні стенди та сайт, де кожного дня оновлюватиметься необхідна підприємцям інформація. В центрі буде спеціальна система управління чергою. Працівники центру зможуть швидко дізнатися кількість відвідувачів, які чекають, щоб подати заяву та скільки вже отримали документи, скільки часу підприємців обслуговували та скільки вони сиділи у черзі. У бізнесменів буде право обрати спілкування із державним адміністратором або безпосередньо із дозвільними органами.

Андрій Проскурин, директор Департамента підприємництва і споживчого ринку Харківської міськради

 

Формируется дозвильна справа, заносится в единый государственный реестр. Обращу внимание, что это все делается под видеонаблюдением, поэтому исключает любые возможности, если ни махинаций, то неправильного поведения, как государственного администратора, так и представителя разрешительных органов.

Юлія Ляхова