Шоу "Єврофізикс фан" у Харкові

Мильні бульбашки, розумний водень та безпечні пітарди. Все це шоу Єврофізикс фан. Студенти з десяти країн світу зібрались в каразинському університеті , аби довести школярам – фізика може бути цікавою. Організатори проекту запевняють – захід унікальний не лишень для України , а й для усього пострадянського простору.

У каразинському університеті європейські студенти навчають українських школярів любити фізику. Цікаво та з користю. Група студентів із Данії , завдяки експерименту зі струмом і водою, показує  як можна зберігати енергію. За таким принципом працюють водневі машини . У формі забавки шклрам легше його второпати – кажуть студенти.

Сан Нельсон, студент із Данії

Ми пропускаємо струм через воду. Вона розщеплюється на кисень і водень. Потім ми пускаємо цей газ у відро з мильним розчином. Люди беруть мильні бульбашки в руки. І чим більше цих бульбашок, тим голосніше вони вибухають. Це безпечно. Ми заздалегідь попереджаємо, що буде гучний вибух і потрібно закривати вуха.

Справжнє шоу за допомоги тільки води і мила здатен створити харківський студент Владлен Василенко.  Хлопець показує глядачам, як надувати мильні бульбашки та розповідає про їхні фізичні властивості. Найбільша бульбашка, яку зробив Владлен була понад два метри. Всередині мильної кулі , навіть, дівчина помістилась.

Владлен Василенко, студент із Харкова

Мы сделаи огромный такой сачек, огромная тарелка с мыльным раствором. Соответственно она стояла, а рядом стоял мыльный раствор. И мы этим сачком просто ее накрыли. Радугой.

Від такої фізики школяри  у захваті . Найбільше малим до вподоби експерименти із бульбашками і струмом. Дехто забажав у майбуття стаи фізиком.

Катерина, школярка

Отношение к физике тоже поменялось, понравилось, как с микроволновкой опыты проводились и ток тоже очень понравился.

Олена, школярка

Мне больше всего понравилось, когда током бьет. Берешь 2 железячки, к батарейке подносишь и она током бьет – очень классное ощущуние.

До Харкова студентів запросила европейська організація Єврофизикс фан. Вона займається пропагандою та популяризацією фізики у всьому світі .

Наталія Казачкова, директор Харківського центру “Розвиток юних обдарувань”

В нашей стране сейчас очень популярны экономика, медицина, юриспруденция, но не одна высокоразвитая страна не будет развита действительно, если в ней нет конструкторов, инженеров, ученых. Харьков был всегда уникальным образовательным и промышленным
центром, и поэтому такие специальности нужны.

Наступне таке шоу пройде у Норвегії.

Юлія Ляхова