Щорічно у 8-ми тис. жителів Харківщини трапляється інсульт, медики наголошують на перших ознаках хвороби

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з інсультом. З цим діагнозом в Україні живуть близько 5-ти мільйонів людей. На Харківщині щорічно реєструють 8 тис. людей з цим захворюванням. Лікарі кажуть – ця хвороба дедалі не шкодує ані дітей, ані дорослих.

45-річного Олега Чернишенка інсульт заскочив рік тому в рідному Краматорську. Чоловіка проперували в донецькій лікарні. Олег за фахом – конструктор, професія передбачає чимало стресових ситуацій. Та в той день ніщо не віщувало біди, згадує чоловік.

Олег Чернишенко, пацієнт

Январь прошлого года дома просто особо ничего не было,держал сигарету,просто держал, даже ещё не закурил и я стал мы уже мы с женой собирались погулять и у меня раз и все оборвалось, я не мог ничего сказать.

Наразі Олег має дефекти мови, проходить реабілітаційний курс в Харківському інституті неврології, психіатрії та наркології. На Харківщині, таких як Олег, щорічно з’являється близько 8-ми тисяч людей. В Україні – 120 тис. Інсульт є другою за частотою причиною смертності в Україні та головною причиною довготривалої інвалідності. Це захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу в порожнину черепа та стискання тканини мозку кров’ю. Найчастіше інсульт стається у людей похилого віку, констатують медики,

Тамара Міщенко, зав.відділенням судинної патології головного мозку Інституту неврології,психіатрії та наркології НАМНУ

Это большая распространенность артериальной гипертензии, это нелеченная артериальная гипертензия, это сахарный диабет,это болезни сердца,курение,злоупотребление алкоголем,повышенный уровень холестерина.

Також причинами інсульту є стресові ситуаціїії. А їх в житті українців побільшало через події на Донбасі та непросоту соціально-політичною ситуацією в цілому по країні. Навіть при найменшій підозрі на інсульт слід негайно звернутись за медичною допомогою.

Тамара Міщенко, зав. відділенням судинної патології головного мозку Інституту неврології,психіатрії та наркології НАМНУ

Человек перестал нормально разговаривать или он не понимает обращенной к нему речи, или у него выраженное головокружение, нарушение зрения или у него нарушилась речь, ослабли конечности.

Термінове розпізнавання ознак інсульту та звернення за кваліфікованою меддопомогою впродовж 3-х годин від початку нападу дозволить зберегти життя та попередити розвиток важких наслідків. Після перенесеного інсульту інвалідами стають 80% хворих. Та медики впевнені: це через відсутність інформації. Люди не знають, що робити після лікарні. І втрачають цінний час. Адже є безліч методів, які недужих повертають до повноцінного життя. Найголовніше – це реабілітація, наголошують лікарі.

Тамара Міщенко, зав. відділенням судинної патології головного мозку Інституту неврології,психіатрії та наркології НАМНУ

Медикоментезное лечение, второе – работа с поражеенными конечностями, механическая реабилитация. Это массажисты, лечебная физкультура. Надо научить больного работать с дефектами, которые произошли вследствии инсульта, если поразилась правая конечность, надо сделать, чтобы работала левой рукой.

Передбачити інсульт неможливо, але зменшити ризик його виникнення можна, вважають медики. Для цього необхідно контролювати свій артеріальний тиск, рівень холестерину в крові, відмовитись від шкідливих звичок, дотримуватись основних принципів здорового харчування та регулярно займатися спортом.

Ірина Клименко