Щоб вуличний перекус не довів до лікарняного ліжка – поради медиків (відео)

З настанням спеки лікарі рекомендують городянами переглянути раціон. Про які харчі поки радять забути, щоб уберегтись від кишкових інфекцій, у наступному матеріалі.

пирожки

З настанням теплої погоди кількість захворювань на кишкові інфекції збільшується, – констатують лікарі. Не в останню чергу через раціон харчування, адже чимало харків’ян віддають перевагу перекусам на вулиці. Наприклад, ледь не у кожному переході підземки можно купити піцу з майонезом, пиріжки з варенням, чебуреки, торти та тістечка.

-Що це, з чим?

-Это с мясом…Мясо и грибы, сверху с майонезом. пирожки с капустой, картошкой, ватрушки, хот дог, гамбургер. Ппирожки – смородина и клубника.

На питання, чи можно влітку зберігати такупродукцію без холодильників, одні продавці кажуть – так, інші, побачивши журналістів, закривають кіоски. Для Анатолія ж легкий перекус “кондитеркою” в одній з таких кіосків, закінчився важких харчовим отруєнням. Днями чоловіка доправили до відділення кишкових інфекцій обласної лікарні.

Анатолій, пацієнт Харківської обласної інфекційної лікарні

Ну тоже, отак вот перекусили вот плохо стало, головная боль, попал сюда.

Зараз Анатолій почувається краще та одужує. Каже, тепер до прилавків із солодощами та бутербродами, що продають у переходах та на вулицях, ані ногою.

Анатолій пацієнт Харківської обласної інфекційної лікарні

Реально противник.. пыль, грязь, прохожие, которые ходят. Кто-то кашлянул, и жара тоже дает о себе знать.

Щодня до обласної інфекційної лікарні звертаються до півтора десятка людейзі скаргами на харчове отруєння. Найголовніше, кажуть інфекціоністи, терміново викликати “швидку” , а не займатися самолікуванням.

Алла Гордієнко, зав.відділенням гострих кишкових інфекцій Харківської обласної інфекційної лікарні

Жалобы – высокая температура до39-ти градусов, боли в животе схваткообразные, колики. Еще это рвота, тошнота и диарея.

Щодо вуличних місць продажу пиріжків та кондитерки, лікарі радять такі прилавки взагалі слід обходити осторонь. М’ясо, ковбаси, сало, кондитерка, фастфуди та молочні вироби, що довго лежать просто неба, можуть стати отрутою. З цим погоджуються і містяни,з якими спілкувалась знімальна група новин “Сьогодення”

Володимир,харків’янин

Сейчас жарко, это можно отравиться один раз и надолго, сейчас еще и ботулизм ходит. Жара, пыль летает, и вообще этим нужно торговать только в нормальных точках закрытых.

Лідія Петрівн,а харків’янка

Надо штрафовать таких продавцов,мухи летают . Так не положено торговать, одни выручку принимают,а другие отравление получают.

У випадку, якщо ви все ж таки наважились щось купити у вуличних торговців, медики радять звернути увагу на те, як виглядає смаколик, чи є у кіоску холодильник і чи охайним видається сам продавець.

Алла Гордієнко зав.відділенням гострих кишкових інфекцій Харківської обласної інфекційної лікарні

Портятся от жары, неправильного хранения, сроков реализации, много факторов. Лучше не покупать в такую погоду всякие пирожные, продукты, где есть майонез так далее.

У спеку основою раціону маютьстати свіжі фруктові та овочеві салати, треба їсти більше сезонних ягід, зелені, – кажуть лікарі. Краще відмовитися від складних страв із начінкою, накшталт, оселедця під шубою та олів’є. Їсти упродовж дня потрібно невеличкими порціями, обов’язково випивати понад 2 л негазованої води.

Мілен Мода