Щоб отримати врожай, а не згарище – спільні навчання рятувальинків та аграріїв (відео)

У розпал жнив надзвичайники Харківщини залучають до практичних навчань співробітників агарних підприємств регіону. Мета такої співпраці – нагадати хліборобам правила пожежної безпеки та як мінімізувати збитки у разі загоряння.

комбайн тушат

На полях Харківщини тривають жнива. Та у суху і спекотну погоду, сприятливу для збирання врожаю, існує водночас високий ризик виникнення пожежі, що може призвести до знищення як запасів зерна, так і техніки. Аби уникнути такого лиха, працівники служби з надзвичайних ситуацій проводять навчання з пожежної безпеки на аграрних підприємствах.

Артем Астахов – начальник Харківського рай. управління ДСНС

Пожары происходят из-за не выполнения людьми элементарных правил пожарной безопасности, а с нашей стороны требует огромных и материальных и людских затрат для их ликвидации . Собираем работников, рассказываем основные требования пожарной безопасности, как пользоваться огнетушителями и прививаем основные навыки в тушении пожаров.

Ось на теоретичному занятті працівникам дослідного господарства “Кутузівка” розповіли, як слід організувати жнива, щоб не допустити пожежі, а також, яких правил пожежної безпеки необхідно дотримуватись при перевезенні та зберігання врожаю. Далі надзвичайники провели практичне заняття: навчали боротися з полум”ям за допомогою вогнегасників. Спробувати загасити вогонь могли і всі охочі .

Ольга – бухгалтер ДП ДГ “Кутузівка”

Я думаю они должны быть, потому что каждый должен знать, как тушить именно тогда, когда оно разгорелось, потому что начинается паника и ты не знаешь что нужно делать. Нужно учить и нужно что бы знал каждый и тот же комбайнёр и такая жара тем более.

За легендою навчань, комбайн загорівся під час роботи у полі. Коли самостійно загасити полум’я не вдалося , наголошують надзвичайники, на допомогу треба негайно викликати пожежно-рятувальний загін. На навчаннях продемонстрували, як саме він діятиме у такій ситуації.

За 3 минулих тижні довелося вже тричі брати участь в гасінні пожеж на полях, каже директор дослідного господарства. Саме тому у “Кутузівці” створено пожежний штаб.

Олексій Зінов’єв – директор ДП ДГ “Кутузівка”

На данный момент создан штаб, его возглавляет мой зам Голый Александр Алексеевич. Подготовлена техника, в количестви пяти единиц. Это одна пожарная машина и четыри еденицы тракторной техники для подвоза воды. На сегодняшний день круглосуточное дежурство

З початку цього року на Харківщині виникли 4 пожежі в місцях збирання, зберігання та переробки врожаю та 2 великі пожежі на стерні. Крім того, від вогню постраждала зернозбиральна техніка – одни комбайн був повністю знищений.

Юлія Котелевська