Що таке обі та які ризики для економіки України вбачають японці ? (фото, відео)

Немає сакури – насолоджуйся цвітінням бузку, яблуні та каштана. Так радять учасники Свята цвітіння сакури, яке відбулося в Регіональному центрі японської культури. У святі взяли участь гості з Японії- фахівці з економіки. Вони розповіли про те, як розвивається економіка Японії зараз, і як краще діяти українцям, коли зв’язки з Росією через війну не такі тісні, як раніше.

японці0014

Презентація про свято милування цвітінням сакури в Японії, навчання премудрощів японської ієрогліфіки, а потім демонстрація – як правильно надягати кімоно. Виявляється, чи не найдорожчим в японському національному одязі може бути пояс – обі, вишитий тонкою шовковою гладдю, Втім, студентки 4-го курсу харківського педуніверситету, які встигли побувати в Японії, знають набагато більше про цю східну країну. Економічні успіхи Японії 4-курсниця Анастасія  пов’язує із особливостями японської системи виховання. Мовляв, в Україні роблять наголос на вихованні конкурентоспроможного фахівця, в Японії до того ще привчають молодь до взаємодії в колективі.

Анастасія Островська, студентка 4 курсу ХНПУ ім. Г. Сковороди

Это хорошо, потому, что когда группа людей объединяется и у них 1 цель, во- первых, их трудно сломить. Они упиорно работают, и как правило, досттгают высоких результатов. И я считаю, что то, как Япония поднеслась с 90-х годов и до сегодня- медицина, технологии-это очень высокий показатель.

Як розповіли гості з Японії, батько та син, японці стежать за подіями в Україні. Інформацію беруть здебільшого з європейських та американських джерел. Про економіку Японії Томохіса Хігучі, який у Харкові сам вивчає економічні науки, розповідає з огляду на сприйняття її розвитку різними поколіннями японців. Мовляв покоління 20-літніх, котрі народилися в часи економічної кризи в Японіїї, сприймають життя вже не так, як він.

Томохіса Хігучі, волонтер ХНПУ

І молоде покоління нічого хорошого й не бачило, коли економіка була поза кризою. Тому вони не дуже то часто їздять за кордон, намагаються відкладати гроші на чорний день. А моє покоління їздило за кордон і легше ставилося до навколишнього світу.

Тим часом харківські студенти кажуть, в Японії вражає акуратність вулиць, прибудинкових територій, добре відремонтовані дороги навіть у глибинці.

Анастасія Островська, студентка 4 курсу ХНПУ ім. Г. Сковороди

Я не видела ни 1 ямки. Нас возили в старый поселок Ватвевилич. Пока мы туда ездили, около 2-х часов- серпантином- как угодно- дорога была идеально ровной. Везде разметка, специальные зеркала, чтоб тот, кто едет сверху. видел все снизу и наоборот.

Почесний професор університету ХакуО Кенджі Хігучі відзначає , що певні ризики для економіки України полягають в колишній орієнтації переважно на розвиток важкої промисловості, продукція якої була затребувана в Росії. Мовляв, нині Україна намагається розвивати економічні стосунки є Євросоюзам.

Кенджі Хігучі, почесний професор університету Хакуо

Тут більшу роль відіграє сфера послуг, обмін інформацією. товарообмін. І важливо заповнити це скорочення важкої промисловості. Замінити на товарообмін, розвиток сфери послуг. І коли нові напрямки будуть вдало розвиватися в Україні-добре, а як ні- це негативно позначиться не лише на економіці України, а й інших країн.

Ще для України важливо не продавати сільськогосподарську сировину- зерно, крупи та фрукти, як зараз, а якомога глибше переробляти її, – каже професор економіки. В Україні японці також бачать кадровий потенціал, – говорить Кенджі Хігучі, велику кількість висококласних фахівців, яких можна успішно задіяти в нових сферах економіки.

 

Світлана Маренич