Що посієш те й пожнеш. Харківщіна готується до сівби озимини

Область насінням забезпечена – кажуть владники. Як отримувати гарні врожаї аграріям розповіли науковці та владники.

 

Аграрії радяться з науковцями. На сільськогосподарську конференцію з питань посіву озимини до Харкова з’їхалися сільгоспвиробники та владники з усіх районів області. Цьогоріч, звітують з районів, погода не зовсім сприятлива для посіву озимини. Зокрема, майже немає опадів.

Віктор Купін, заступник голови Краснокутської РДА

Это не то что мешает, просто не дает полным ходом проводить посев. Сеем и не знаем, когда дождь пойдет. Может остаточная влага быть, и они проклюнутся, а потом погибнут. Это сейчас сдерживает.

Науковці кажуть, гарні врожаї можна отримувати і при мінімальних опадах. Для цього треба правильно обробляти землю, аби у грунті зберігалась волога. Також розповідають, з потеплішанням клімату змінились і строки посівів озимини.

Юрій Красиловець, доктор сільськогосподарських наук

Оптимальний строк з 10 вересня і десь до 25-28 вересня. Такі строки сівби раніше були в степовій зоні – це Луганськ, Дніпропетровськ.

Віце-губернатор Віталій Алексейчук подякував аграріям за гарний врожай ранніх зернових та побажав не пасти задніх і при зборі озимих. Чимале значення, переконаний чиновник, мають органічні добрива. Тож розвивати рослинництво доцільно у комплексі з тваринництвом. Також, переконаний Алексейчук, аграріям варто зважено підходити до вибору сортів рослин.

Віталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

Сьогодні ми висіваємо 150 тисяч сортів. Вдумайтесь в це! І це в Харківській області, коли ми повинні вирощувати не більше 17 сортів.

Анастасія Горєлкіна