Щеплення коштуватиме вдесятеро менші за вартість лікування – медики

На Харківщині будуть проведені необхідні заходи щодо профілактики та боротьби з грипом та гострими респіраторними захворюваннями в епідсезон 2015-2016 рр. Про це повідомила директор обласного Департаменту охорони здоров’я Галина Сіроштан.

Зокрема, передбачена необхідна кількість ліжок в Обласній клінічній інфекційній лікарні, інфекційних та терапевтичних відділеннях ЦРЛ в міжепідеміологічний та епідеміологічний періоди.

«Як свідчить досвід нашої роботи, з поширенням цих інфекцій, госпіталізації підлягає 1 % дорослих та 2,5 % хворих дітей. Проведені заходи дозволять нам провести лікувально-профілактичну роботу в повному обсязі», – сказала Галина Сіроштан.

Найбільш ефективним контрольованим заходом профілактики грипу, на переконання фахівців, є вчасне та правильне застосування вакцини проти грипу, що може захистити 80-90% щеплених. До того ж витрати на щеплення у 10 разів менші за витрати на лікування.

«Усього в області заплановано зробити щеплення більш ніж 61 тисячі осіб, що становить 2,3% населення регіону. Серед них – особи з груп епідемічного ризику, у тому числі майже 9 тисяч медичних працівників, – зазначила Галина Сіроштан. – На даний момент закінчено щеплення медичних працівників у Обласній дитячій клінічній інфекційній лікарні та розпочато в районах області».

За словами в. о. начальника обласного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби Ірини Зубкової, епідеміологічна картина в цьому сезоні може бути неспокійною через нестабільну соціально-економічну ситуацію в країні та збільшені міграційні процеси. Проте вона запевнила, що до більшості штамів вірусу грипу у населення є імунна пам’ять, що дозволить людям уникнути цього захворювання.