Ще раз про дотримання правил

Сьогодні завершилась науково-практична конференція з питань дорожнього руху. В ній брали участь представники кількох профільних організацій. За словами організаторів, студенти також мали змогу відвідати конференцію, проте тільки як слухачі.

Давайте жити дружно. Учасниця конференції з дорожнього руху Тетяна певна, що водії та перехожі повинні розуміти одне одного. А оскільки безпека на дорогах, з її слів, лишає бажати кращого, тож за кермо братись лячно.

Тетяна, учасниця конференції

У меня есть страх садиться за руль – начинать водить машину, потому что не чувствуешь себя в полной безопасности. Для того, чтобы побороть этот страх, наверное, нужно увеличить уровень безопасности на наших дорогах.

Натомість, Олексій, за кермом не вперше. Розповідає, навіть брав участь у розробці супутникової навігації. Олексій каже, що без подібної техніки за кермо не сідає, але певен, що й навігація має негативний бік.

Олексій, учасник конференції

GPRS-навигатор, он расслабляет, делает людей менее внимательными, что когда ты полагаешься полностью на электронного подсказчика – он приносит вред. С другой стороны – он значительно упрощает путешествие, если ты не знаешь ту область, куда ты едешь.

Безпека на залізничних переїздах та перетинах доріг, безпека дорожнього руху – більшу увагу на конференції приделяли питанню перевезення пасажирів. За словами кандидата юридичних наук Олександра Зіми, пік небезпеки для подібних перевезень припадає на літо.

Олександр Зіма, кандидант юридичних наук

З одного боку – це сфера, де безпека руху повинна бути найбільш серьозною. Це як правило пов*язано з окремою дією, окремою особою. В той час, коли безпека транспортного руху, це значно ширше питання – пасажирські перевезення.

Як розповідають організатори, до початку конференції провели анкетування водіїв. Загалом, було роздано близько чотирьох тисяч анкет, за даними яких, майже всі водії певні, що відеоспостереження допоможе вирішити багато питань.

Олександр Сітенко, президент громадської організації “ТУР”

Водії вважають, що якщо буде встановлена система відеоспостереження і факт правопорушення буде реєструватись інспектором або не тільки інспектором, тоді буде меньше суб*єктивизму з боку інспектора і меньше буде підстав для розповсюдження корупції.

Олена Рижова.