"Шедеври нашого дому" – виставка вишивки у галереї "Маестро"

Мистецтво, яке ніколи не виходить з моди і дає любов до життя людям будь-якого віку. У галереї “Маестро” експонується виставка вишитих робіт за картинами майстрів живопису. Усі автори полотен – члени харківського клубу “Успіх”.

 

Те, що гаптування слід вважати не лише жіночим заняттям, довели ще європейські монархи, які із задоволенням займалися вишиванням нитками та тоненькими стрічками. Колишній військовий політпрацівник Володимир Друзь вишиває вже 15 років. Каже, це родинне, мовляв, вишивали бабуся, мати, сестра.

Володимир Друзь, член клубу “Успіх”

Жена у меня немного шила. Она с Тернопольщины. Вышивала народные мотивы, как на наволочках – что-то такое. Я дошил это, потом втянулся, понравилось.

Володимир Друзь представив на виставці дві роботи за мотивами пейзажних полотен Архипа Куїнджі та Кіма Норлієна. Застосовані в картинах майстрів образотворчі прийоми – гострі композиційні ракурси, світлові ефекти та інтенсивні тони з успіхом удалося передати і майстрові вишивання, певні відвідувачі експозиції. Харків’янка Олена Вікторівна зізнається, що приходить сюди вже не вперше.

Олена Вікторівна, харків’янка

Работы – как сказка. Я никогда не думала, что так можно вышить вручную. И вышивка смотрится, как настоящая картина. Бесподобная выставка. Я в восторге. И когда у меня бывает момент, 10-15 минут, я захожу и наслаждаюсь.

Студентка Настя Макарова каже, що також любить вишивати. Проте за масштабні та складні роботи ще не бралася. Особливо вразили дівчину натюрморти та сюжетні роботи, виконані з використанням тоненьких стрічок.

Настя Макарова, студентка

Ось як тут – квіти – вишивка має 3-Д ефект. Вони ближчі, здається, жінка з дитиною вийде з цієї картини.

Роботи майстрів із клубу “Успіх” експонуватимуться в галереї “Маестро” до середи.

 

Світлана Маренич