Шалена швидкість та круті віражі – на Зміївщині відбувся Кубок з мотокросу

Шалена швидкість, круті віражі та радість перемоги. Кубок Зміївщини з мотокросу був вихідними неподалік селища Гайдари. Турнір проводиться під патронатом голови Зміївської райдержадміністрації Євгена Мураєва. Вперше, цьогоріч змагання набули всеукраїнського статусу. За перемогу в ньому боролись гонщикі з кількох областей України.

 

Круті віражі, рев моторів, подолання трамплінів. Екстриму та адреналіну під час мотокросу на кубок Зміївщини не бракувало. Турнір проводиться під патронатом Євгена Мураєва, голови Зміївської райдержадміністрації. За перемогу змагались півсотні учасників та чотири команди з кількох областей України. Ось до приборкання норовливої траси готується Анатолій Кохтенко з Краснограду, мотогонщик з понад як тридцятип’ятирічним стажем. Свою червону хонду спеціально готував для перегонів – підсилена ходова, потужний мотор. А від пилу та каменюк, що летять в гонщика на шаленій швидкості, рятують захисний костюм, шолом, рукавиці та окуляри.

Анатолій Кохтенко, майстер спорту СРСР(Красноград)

Это самый сложный мотоциклетный вид спорта, водитель отвечает за колясочника, вот Дима 18 лет, а он отвечает за меня. Должны отвечать за друг друга , синхронно работать, если разнобой – мотоцил может разбиться, покалечиться, все может быть.

Шестирічному Федору до змагань поки допомогає готуватись татусь. Натомість, яким має бути мотоцикл та про якості гонщика-профі, малий і сам може розповісти.

Федір, 6 років, учасник змагань

Красивым, мощным и хорошенько кататься нада , прыгать и летать и быть настоящим гонщиком.

Довжина траси – більше як півтори кілометри. Рівень її підготовки та складності вже оцінили профі перегонів не лишень з України, а й з-за кордону.

Юрій Жало, співорганізатор змагань

Она известна не только в Украине , но и россияне к нам приезжают на соревнования и тренировки. Многие гонщики к нам приезжают – хвалят. Нравится им – и подготовка и трамплины. И она включает и скоростные и силовые элементы ведения соревнований.

Віталій Бобешко з Чугуєва тільки-но з траси. Віталій – переможець одного із заїздів. Спека та втома вгамувати задоволення від перемоги невзмозі.

Віталій Бобешко, переможець заїзду(Чугуїв)

Мотокросс – всегда подводные камни. Очень тяжёлая трасса, перспективная на будущее.

Перегони – видовищний вид спорту. Вболівальників прийшло чимало. Судді оцінюють передусім швидкість. В кого вона вища, той проїде більшу дистанцію і стане переможцем. Надумаєш змудрувати та зрізати ділянку -знімуть зі змагань. Серед заборон – їзда проти руху та навмисна шкода іншим учасникам змагань. За дотриманням правил пильнує суддя міжнародної категорії Володимир Градусов. Цьогоріч федерація мотоспорту надала турніру на Зміївщині статусу всеукраїнського.

Володимир Градусов, головний суддя змагань, суддя міжнародної категорії

Это толчок для развития мотоспорта в нашем регионе, в частности в Змиевском районе. Раньше были неплохие здесь гонщики. Сейчас появились энтузиасты, которые пытаюся возродить этот вид спорта – молодежный и очень интересный.

Розвиток спорту – в пріоритетах роботи районної влади, каже Євген Мураєв, голова Зміївської райдержаміністрації.  Спортивні бальні танці ,турніри з волейболу, боксу та трофі-рейди. На районному рівні завжди готові до співпраці зі спортивними федераціями. Зиск від неї очевидний, говорить Мураєв. Жителі Зміївщини долучаються до здорового способу життя та спорту, а про район більше дізнаються в країні та в бізнесових колах.

Євген Мураєв, голова Зміївської РДА

Основная задача – привлечь внимание к спорту и району. Чем больше он популяризирован в Украине, тем на большее мы можем расчитывать со стороны правительства, инвесторов, которые приезжают, оценивают нашу инфраструктуру, потенциально являются двигателем для развития района.

В перспективі – змагання міжнародного класу. В Зміївському районі готують трасу для мотокросу, що відповідатиме євростандартам. Йдеться про необхідну інфраструктуру, можливість поливу траси тощо.

 

Юлія Губська