Сезонна городина по ціні заморської – про особливості вітчизняного ціноутворення (відео)

Картопля, капуста та цибуля по 7 грн. за кілограм, а огірки та перець – від 18-ти грн. На ринках не дешевшають навіть сезонні овочі та фрукти. З чим це пов’язано та як до цього ставляться харків’яни, дізнавалась Юлія Котелевська.

овочі

Зранку на продуктовому ринку покупців небагато. А ті, хто є, говорять, що ціни просто вражають. До подорожчання м’яса та молочних продуктів вже звикли, каже Дмитро, а ось таких цін на сезонні овочі та фрукти не очікували.

Дмитро – покупець

Цены вырасли очень, на 30-40%. Очень подорожало мясо, очень подорожала молочная продукция, а так же овощи и фрукты. Я скуповываюсь и цены меня эти очень не радуют.

Найдорожчі на ринку нині огірки. Ціна на них коливається від 18-ти до 30-ти гривень. Помідори та перець дешевші, їхні вартість за кілограм близько 16-18 грн. Моркву, капусту, цибулю та картоплю можна придбати приблизно за 7 грн. Продавці аргументують таке подорожчання зростанням тарифів на комунальні послуги.

Сергій Декань – продавець

Оно и должно дорожать. Ну как мы хотим,чтоб оставалась цена прежняя? Свет дорожает, а мне поливать его нужно, насос не выключается. Или я раньше платил по 40 коп. или сейчас по 1 грн.70 коп.Уже только на этом должна цена расти

Причина рекордної ціни за кавуни, до 7-ми грн. за кілограм, у негоді, розповідають на ринку. Ті ж фрукти, на які погода не вплинула, майже не подорожчали.

Світлана – продавець

С арбузами и дынями в этом году плохо, но и цены поднялись на них, а вот винограда в этом году много – цена нормальная. На яблоках тоже, яблоки ещё будут.  Ну сравнить с прошлым годом, то конечно в этом году дороже

А ось від традиційної для українських сімей домашньої консервації, через високі ціни, багатьом довелося відмовитися

Зоя – покупець

В этом году нет, потому что по цене не получается. Очень даже тяжело приобрести зелень на засолку, если помидоры ещё можно взять дешевые, но зелень очень дорогая.

Тим , хто має свої городи, з засолкою простіше, – говорить Марія. У цьому році закрутки на зиму жінка має лише завдяки власному врожаю.

Марія – покупець

Аджику сделала, но у меня свои помидоры – желтые, закрыла 10 банок. Огурчиков закрыла своих. Поливаю, ухаживаю поэтому и есть и до сих пор они у меня висят.  На базаре очень дорого, ну а куда деваться, людям же тоже нужно, они выращивают, нужно же тоже какую – то копейку.

У Держпродспоживслужбі зростання вартості сезонних овочів та фруктів пов’язують зі скасуванням державного контролю за цінами.

Тетяна Колпакова – в.о. начальника обл.управління  Держпродспоживслужби 

Все овощи и фрукты не по ценовой политике, не по стоимости больше не контролируются, не нашей службы, не другими органами контроля. Как выбрать? Рекомендации всё те же. Узнать о происхождении фруктов или овощей, которые хотелось бы приобрести, у субъекта хозяйства который проводит реализацию. На них должен быть сопроводительные документы, в соответствии с законом Украины “Про безпеку та якість харчових продуктів”

До здорожчання овочів та фруктів, на думку експертів, не в останню чергу призвели і аномальні перепади температур, що погано відбилося на врожайності, а також збільшення експорту та зрівняння цін із європейськими.

Юлія Котелевська