Сесію облради присвятять розвитку сільського господарства

Підтримуй харківського виробника, або як розвивати сільське господарство регіону – цій проблемі депутати планують присвятити наступну сесію. На самому початку весни, першого березня, народні обранці піклуватимуться про врожайну осінь. Зокрема про овочі і другий хліб – картоплю.

 

Овочі та їхня переробка – цим на Харківщині планують займатися у промислових масштабах. На наступній сесії депутати облради мають затвердити програму розвитку цих галузей сільського господарства до дві тисячі двадцятого року. На першому етапі йдеться про збільшення площ посівів та будівництво оптового ринку.

Сергій Чернов, голова облради

Стратегічне завдання програми є будівництво, про яке ми вже багато говоримо, оптового ринку сільськогосподарської продукції. Ми плануємо його розпочати у цьому році, і в 4 ерапи завершити його до 2016 року.

Для комплексного розвитку галузі вирощувати вітчизняне селянам запропонують за допомогою техніки харківського виробництва. До неї додається бонус – компенсація третини вартості за рахунок бюджету. За прогнозами Сергія Чернова, такі умови заохотять сільгоспвиробника – техніки купуватимуть у п’ять разів більше.

Сергій Чернов, голова облради

З одного боку, будуть задіяні сільгоспвиробники, з іншого – підприємства, такі як ХТЗ, які виробляють якісну техніку.

Проте, не лише сільським господарством опікуються депутати. Своє вирощуй, але й природнє не винищуй, наполягають вони. Задля захисту лісових масивів Харківщіни в облраді планують затвердити відповідну програму. За промисловий збір ягід та грибів доведеться платити. Однак, харків’ян, які збирають лісові дари лише для себе, нововведення не стосується.

 

Анастасія Горєлкіна