Середньовічні бої на Слобожанщині (відео)

Сімдесят лицарів, їхня зброя та побут, зовсім як у Середні віки, та повний бойовий контакт. Наступної суботи та неділі на Первомайщині під час етнічного свята “Олексіївська фортеця” відбудуться реконструкції боїв середньовіччя та бойові змагання. У них візьмуть участь рицарі з України Бєларусі, Молдови та Росії.

 

Етнографічне свято відбудеться всередині Олексіївської фортеці – однієї з твердинь Української оборонної лінії. Її створено у вісімнадцятому сторіччі, щоб відбивати татарські напади. Цьогоріч виповнюється двісті вісімдесят років від дня заснування Української оборонної лінії. Із тих часів збереглися вали, в’їзд, де до свята реконструюють ворота, – кажуть в райдержадміністрації. Площа укріплення – майже чотири гектари.

Людмила Кірко, заступник голови Первомайської РДА

Задіяно багато людей: землекористувачі, сільради, підприємці, культура, освіта, але в жодного не виникає запитання: для чого вони це робили. Є душевний порив.

Головна подія свята – реконструкції лицарських боїв. До Первомайського району приїдуть тільки з України лицарі з Харкова, Львова, Дніпропетровська та Запоріжжя.

Віктор Намчук, голова Первомайської РДА

На этих боях – в полном контакте- как говорится в спорте. И то, что было в Хотыне – из 100 участников половину увезли в травмпункт. Но это для адреналина. Это их хобби. Мы в их хобби не вмешиваемся.

Під час концертної програми етнічного свята не буде нудно, – обіцяють в Первомайській райдержадміністрації. Відбудеться також виставка- ярмарок народних мистецтв, будуть проведені майстер-класи з виготовлення предметів народного побуту.

Оксана Нетичук, провідний спеціаліст відділу культури Первомайської РДА, режисер та сценарист свята

Будет очень интересно. И изготовление веников, и будок для собак. Надо дать должное сельсоветам, они проявили интерес к этому.

Організатори застерігають гостей свята щодо спеки, бо на території фортеці немає тіні. Тому під час свята працюватимуть медична палатка та Олексіївський фельдшерсько-акушерський пункт, кажуть представники райдержадміністрації. Буде організоване підвезення гостей свята від Первомайського до Олексіївської фортеці.

 

Світлана Маренич