Селяни можуть отримати грошову допомогу на телят

Врятувати від смерті на бойні молодняк великої рогатої худоби – таку стратегічну мету для приватних господарств області пропонує держава. До вимог додається і заохочення. Вже з червня селяни можуть отримати грошову допомогу на кожне телятко від 250 до 750 гривень, залежно від віку молодняка.

 

Доростив телятко до трьох-п’яти місяців – отримуй 250 гривень. Якщо молодняк досяг шести-восьми місяців – на нього відразу нараховується півтисячі гривень. А коли на 1 червня теляті від 9 до 11 місяців- відразу 750 гривень. Ця допомога селянським господарствам надається не лише на Харківщині, а у в цілом в державі. Таким чином в Україні на державному рівні намагаються подовжити життя коровам, аби збільшити дійне стадо.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради

Если допустить резкое снижение поголовья в частном секторе – возникает дефицит на рынке мясной продукции, цельномолочной продукции, сырья для переработки на молокомбинатах, а значит, этот рынок займут импортеры. И будут диктовать свою цену.

Реєстри отримувачів дотації формуються місцевими радами за документами, які подають селяни, каже керівництво обласного управління агропромислового розвитку. Потрібен зокрема паспорт великої рогатої худоби, ветеринарна картка, паспорт господаря молодняка, довідка про відкриття рахунку в банку та ідентифікаційний код з податкової. Постає питання швидкого отримання дотації, коли зараз майже 22 тисячі голів молодняку неідентифіковані, каже Олена Кулик. Бо проплата за ідентифікацію коштує майже 50 гривень.

Олена Кулик, в.о.начальника ГУ агропромислового розвитку ХОДА

Паспорта печатают не в Киеве, как ранее, а в Харькове. Автобусами, любым попутным транспортом мы отправляем документы в Харьков. 7 человек посажены для ведения мережи. С утра до глубокой ночи идет работа. Поэтому мы берем на себя такие зобов’язання с того момента, когда прошла оплата в банке. Через 10, максимум 14 дней население получит паспорт на крупный рогатый скот.

Є випадки, коли господарі купують 10 – 15 телят і приходять для нарахування дотації, каже Олена Кулик. Проте в Постанові Кабміну йдеться, що молодняк має бути народжений у домоволодінні саме цього господаря. Реєстр людей, які можуть дістати дотацію на молодняк, голови сільрад роблять з 1-го по 5-те число кожного кварталу.

 

Світлана Маренич