Санітарні лікарі застерігають (відео)

Гострі кишкові інфекції улітку стають причиною хвороб більш ніж шістдесяти відсотків людей, яким поставили діагноз інфекціоністи, кажуть лікарі. Сальмонельоз, хвороба Боткіна та хронічні гепатити, недуги, на які останнім часом усе частіше хворіють в Україні. Харківщина – не виняток. Як радять санітарні лікарі, аби не захворіти, слід уважно ставитися до якості продуктів та дотримуватися правил особистої гігієни.

 

Попри застереження санітарних лікарів, популярними в харків’ян та жителів області залишаються стихійні ринки. Останнім часом молоком і м’ясом тут торгують менше, продаються переважно овочі та фрукти. Галина Андріївна привезла яблука та абрикоси із власного саду. Каже, все життя їх їсть і не хворіє.

Галина Андріївна, продавчиня

Собираешь абрикосу – вытер, съел – и все. Так что из земли и мы сами, и туда пойдем. И ничего страшного. Надо все мыть – и все.

Продавці на стихійному ринку, що за парканом популярного у харків’ян базару, розповіли: гроші за місце та за лабораторне дослідження товару в них беруть, хоч умов для торгівлі немає. А в ринку всі місця закуплені. Покупці зізнаються, що якість та ціна товарів, які можна купити саме тут, їх влаштовують більше. Не лише порівняно з критим ринком, а навіть з супермаркетом. Мовляв, у бабусь, які привозять вирощену власноруч городину та птицю, совісті більше, ніж у перекупників.

Анна Павлівна , покупець

В супермаркете я как-то купила курятину такую, что выбросила. Лучше здесь, с земли, и чтоб цена доступная была.

Щодо гігієни, продавці певні: незалежно від місця купівлі молоко – влітку обов’язково кип’ятити. А овочі та фрукти – обов’язково мити під чистою проточною водою.

Естественно, всякий фрукт- овощ – он моется.

Крім сальмонельозу, який став причиною потрапляння до лікарні чотирнадцяти людей у Лозівському районі, жителям області все більше дошкуляє хвороба Боткіна- гепатит А – кажуть санітарні лікарі.

Тетяна Колпакова, головний державний санітарний лікар Харківської області

Мероприятия те же, что и при кишечной инфекции- это тот же контактный путь предачи, через пищу, не соблюдение банальных правил гигиены. Наверное, сальмонеллез сменит вирусный гепатит А.

Джерелом інфекційних захворювань можуть стати і водойми, біля яких відпочивають мешканці області, певні лікарі. У багатьох місцях вода забруднена збудниками захворювань. Тож щоб не занедужати, слід не ковтати воду під час купання та пірнання у водоймах, вдома приймати душ, а фрукти мити в чистій воді.

 

Світлана Маренич