Санепідеміологи перевірили гідропарки, водосховища та ставки області

Пірнути – та не виловити з води антиген гепатиту А. На Харківщині, здається, вже запанувала літня погода, а значить – все більше бажаючих освіжитись у водоймах регіону. Тож, санепідеміологи перевірили гідропарки, водосховища та ставки області і тепер не тільки вони, а й наші кореспонденти знають, де в Харкові та області купатися можна, а де – краще цього не робити.

 

пляж

Одиннадцята година дня, робочий день, а у Журавлівському гідропарку вже купа людей. Від малого до великого шукають порятунку від літньої спеки у річці. Вода, кажуть, нехолодна.

Світлана

Я даже взяла с собой градусник, померяла – 23 градуса. Я считаю – это нормальная вода. Вода – чистая, летом в июле – она уже начинает зеленеть, цвести, а сейчас вода – хорошая, рыбки плавают.

Та стан води задовольняє не всіх відвідувачів пляжу.

Любов Семенівна

Ну грязная вода, видите сами, мы не купаемся, так побродим по водичке.  На Сортировке мы были, там лучше, там больше понравилось.

Юлія

Да грязновато, вода грязная. – А почему тогда сюда ходите? -Ну рядышком живем.

Люди відають перевагу Журавлівці, бо тут є всі необходні умови для відпочинку. На пляжі є рятувальний пост. Раніше було три рятувальника, в цьому році стало чотири. Хлопці працюють з восьмої ранку до восьмої вечора. Роботу розпочали ще з 15-го травня.

Владислав Пугач, рятувальник

Спасли одну девочку и одного мальчика. Мальчик был пьяный, не в адеквате, в основном тонут те кто пьяный, а девочка 12 лет решила научиться плавать.

Також на пляжі є дві медсестри.

Юлія Олександрівна, медик

За помощью никто к нам не обращался с отдыхающих. Есть согревающие, если не нужно, то у нас есть противоаллергические, противосудорожные средства, все необходимое есть для оказания помощи.

Журавлівський гідропарк санепідеміологи перевіряли вже двічі, шкідливих бактерій не виявили. Тож тут купатися можно. Всього лікарі перевірили 6 пляжів.

Любов Махота, директор Харківського обласного лабораторного центру

Олексіївський лугопарк, Журавлівський гідропарк, Основ’янський гідропарк, Безлюдівське водоймище, гідропарк Жовтневе, Петриківське водоймище. Результати досліджень за бактереологічними та санітарно-хімічними показниками відповідають нормі, але на Безлюдівському водоймищі виявено антиген вірусного гепатиту А.

В області ж перевірили 42 пляжі.

Любов Махота, директор Харківського обласного лабораторного центру

Не відповідали вимогам за бактеріологічними показниками місця відпочинку в Чугуївському районі. Також при проби води зі ставку села Петренки Валківського арйону виявлено антиген гепатиту А, за хімічнми показниками – не відповідали пляжі в Лозівському районі, а також в місті Барвінкове.

І хоча стан більшості річок задовільняє санітарним вимогам, лікарі рекомендують не пірнати і берегтися від потрапляння води в рот і очі, відмовитися від купання при наявності на тілі відкритих ран і головне – не мити в річці овочі та фрукти. Хоча купальний сезон офіційно лише стартував, чимало людей вже потонуло, серед них і двоє іноземців. Найбільше, кажуть рятувальники, люди гинуть в заборонених для купання місцях, незважаючи на встановлені таблички та огорожі.

Сергій Колосовський, начальник управління держнагляду і контролю ДСНС в Харківській обл

У нас зафиксирована гибель на водных объектах 21 человек, это конечно на 10 случаев меньше, чем в прошлом году, такая ситуация говорит оборудованию пляжа, но основная причина гибели все-таки – это алкоголь.

Синоптики у свою чергу повідомляють, що спекотна погода збережеться на Харківщині ще кілька днів. Завтра обіцяють 30 градусів вище нуля.

Ірина Клименко